Výstava v Kremnici približuje tvorbu 94 slovenských i zahraničných karikaturistov

Pri príležitosti 40. výročia podujatia Kremnické gagy pripravilo Múzeum mincí a medailí v Kremnici a Národná banka Slovenska spoločne s organizátormi festivalu výstavu slovenskej a medzinárodnej karikatúry s názvom 40 rokov na Kremnických gagoch. Ako informovala odborná referentka propagácie múzea Miriam Kostrianová, výstava potrvá do 20. septembra.

29.08.2021 10:00
debata

Výstava na 40 paneloch predstaví tvorbu 94 slovenských a zahraničných karikaturistov, ktorí boli ocenení a nominovaní na festivale Kremnické gagy.

Štyria z nich, Viktor Kubal, Jozef Schek, Svetozár Mydlo a Ján Schuster, sú tiež za svoj trvalý prínos vo forme portrétových reliéfov umiestnení aj na stene v Uličke slávnych nosov v Kremnici.

Tohoročných nominantov na cenu Zlatý gunár v kategórii karikatúry a iné recesistické výtvarné diela, v tomto ‚koronovom‘ čase, predstavujú štyria slovenskí autori Dušan Junek, Radoslav Repický, Ivo Chadžiev a Miroslav Motyčák (MIME), s celkovým počtom 102 kresieb, priblížila Kostrianová.

Ako dodala, súčasťou výstavy je aj špeciálny výber 20 prác z tvorby karikaturistu, člena dramaturgickej rady festivalu za karikatúru a člena Akadémie humoru Fera Jablonovského.

Vernisáž výstavy sa uskutočnila vo štvrtok v rámci programu prvého dňa aktuálneho ročníka Kremnických gagov a jej súčasťou bola aj Dražba čistého papiera s dodatočným kreslením.

debata chyba
Viac na túto tému: #výstava #Kremnica