V meste Holíč sú s turistickou sezónou spokojní, vrátili sa organizované skupiny

Návštevnosť turistov v meste Holíč má dlhodobo vzrastajúcu tendenciu, informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

26.10.2021 13:00
debata

Po minuloročnom menšom výpadku rezervácií zo strany organizovaných skupín, ktorý súvisel so situáciou týkajúcou sa ochorenia COVID-19, sa väčšie skupiny začali do Holíča vracať.

„Minuloročná sezóna bola, čo sa týka návštevnosti, najúspešnejšou za posledné obdobie. Avšak s istotou si dovolíme tvrdiť, že tá 2021 za ňou výraznejšie nezaostala,“ uviedla Veronika Chňupková z Turisticko-informačnej kancelárie v Holíči.

Návštevníci mali možnosť absolvovať prehliadky Holíčskeho zámku so sprievodcom. Za približne 45 minút si prezreli mestské múzeum a pokračovali do pôvodných miestností zámku. Najviac návštevníkov upútali Čínska sála a kaplnka. Prehliadka sa končila v pivniciach a podzemných chodbách.

Súčasťou Holíčskeho zámku sú aj výstavné priestory mestskej galérie, kde počas celého roka prebiehalo niekoľko výstav. „Spomeňme napríklad výstavu k výročiu železnice Holíč Hodonín, výstavu Artmisia Storočím Umeleckej besedy slovenskej 1921 2021 či výstavu Kov a drôt v súčasnom umení,“ doplnila Chňupková.

„Veľkej obľube sa tešilo člnkovanie okolo bastiónovej pevnosti. Aktivita sa stala vyhľadávanou atrakciou pre ľudí z celého západného Slovenska. Dobré počasie umožnilo turistom, ale aj našim Holíčanom navštíviť bylinkovú záhradu, kde si mohli posedieť a oddýchnuť. Novinkou bola možnosť zakúpiť si bylinky či handmade výrobky z levandule,“ uviedol primátor mesta a zároveň predseda OOCR Záhorie Zdenko Čambal.

Napriek tomu, že tento rok bola pamiatka veterný mlyn z dôvodu rekonštrukcie zatvorená, turisti si k nej cestu našli. „Novým cieľom návštev sa stala rozhľadňa na Hrebeni, v blízkosti veterného mlyna. Ponúka zaujímavé pohľady nielen na Holíč, ale aj do jeho okolia,“ doplnil Lidaj.

V roku 2021 pripravilo mesto nové propagačné materiály o Holíčskom zámku, bylinkovej záhrade, veternom mlyne a rozhľadni. „Vytvorili sme aj leták s názvom Potulky Holíčom. Ten návštevníkom predstaví 16 najvýznamnejších objektov mesta,“ informovala Chňupková.

debata chyba
Viac na túto tému: #Holič