Dĺžka výstavby je približne 18 až 24 mesiacov. Pôjde o samostatné objekty určené na prechodné rekreačné ubytovanie s jedným nadzemným podlažím a obytným podkrovím. Exteriér má tvoriť vonkajšia terasa a zelené plochy.
„Návrh vychádza z konceptu tradičného vidieka, riešenie je inšpirované tradičnými miestnymi úžitkovými stavbami, ako sú humno či stodola a využíva ich prvky,“ uvádza sa v zámere. Počíta sa s napojením objektov na existujúce zariadenia infraštruktúry.
Investor predložil v rámci procesu EIA dva varianty riešenia projektu. V prvom navrhuje osem rekreačných objektov rovnakého typu a veľkosti. Pri ich umiestnení je využitá takmer celá plocha lokality.
Druhý variant ráta so šiestimi rekreačnými objektmi dvoch typov. Všetky sú umiestnené v spodnej časti lokality bližšie k existujúcej zástavbe dreveníc, takže medzi navrhovanými objektmi a slatinou ostáva zachovaný pás lúky bez zmeny súčasného stavu.
Tento variant, ktorý je v zámere označený ako celkovo prijateľnejší, počíta so zachovaním existujúcej plochy periodickej mokrade v severovýchodnej časti lokality.
Navrhovateľ je vlastníkom pozemkov, kde je zámer umiestnený. V súčasnosti ho užíva ako trvalý trávny porast.
„Priestor lokality má prirodzenú ambíciu na využitie v rovnakej funkcii a charaktere, ako je už vybudovaný komplex prechodného rekreačného ubytovania,“ informuje. Predpokladané celkové náklady sa v závislosti od variantu odhadujú na 1,5 až dva milióny eur.
Ako sa ďalej píše v zámere, Liptovská Štiavnica má svojou polohou v regióne potenciál pre viaceré formy turizmu a existuje dopyt zo strany návštevníkov o pobyt v prostredí a objektoch vidieckeho charakteru.
