Projekt Via ferraty Zobor je dokončený a pripravený na užívanie

Zoborské ferraty nad Nitrou sú pripravené na využívanie. Pod vrcholom Pyramídy ich dala vybudovať krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR), ktorá ich preberie do svojho majetku. Podľa Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) bude ferraty prevádzkovať Zoborský skrášľovací spolok.

30.08.2022 09:00
debata

Projekt s názvom Via Ferraty Zobor v hodnote viac ako 26.000 eur je podľa riaditeľky Úradu NSK Heleny Psotovej hotový.

„Podpísaním protokolu o odovzdaní a prebratí diela oboma zmluvnými stranami a po prevzatí revíznej správy sa celé dielo považuje za riadne ukončené. Záručná doba je 60 mesiacov. Informačné tabule boli na mieste osadené 4. augusta, zriadená je aj webová stránka www.viaferratazobor.sk,“ uviedla Psotová.

Podľa jej slov KOCR preberie ferraty do svojho majetku a zabezpečí aj podpis zmluvy so Zoborským skrášľovacím spolkom. „Projekt sa tak bude môcť spustiť do prevádzky a môže slúžiť svojmu účelu,“ doplnila Psotová.

Turisti budú môcť ferraty využívať iba na vlastnú zodpovednosť.

„Podľa našich informácií tu už záchranári nacvičovali zásah a pretože ide o nedostupný terén, trénovali aj zásah s vrtuľníkom. Takže aj táto stránka by mala byť zastrešená,“ informoval Úrad NSK.

Horehronie hrad Slovenská Ľupča Čítajte viac V Ľupči pribudla nová ferrata, trasy obťažnosti C a D. Pripravené sú aj rozšírenia Skalka, ferrata, adrenalín, visutý most, lanový most Čítajte viac Odvážne deti, pozor! Nová Baňa má novú turisticko-športovú atrakciu: Detskú ferratu
debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #Zobor