Z budovy mestského štadióna v Hriňovej je turistická ubytovňa

Z priestorov budovy mestského štadióna v Hriňovej v Detvianskom okrese vznikla turistická ubytovňa. Doplniť má služby mesta ako turistickej destinácie a zároveň zvýšiť kvalitu rekreačného areálu, v ktorom sa nachádza, informovala Zuzana Jóbová z Krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus.

09.10.2022 16:00
debata

Pripomenula, že zariadenie má 18 lôžok, nachádzajú sa v ňom izby a spoločné sociálne zariadenie. „Ubytovaní majú k dispozícii kuchynku aj spoločenskú miestnosť, v ktorej plánujeme postupne zabezpečiť vybavenie pre oddych a zábavu, napríklad stolný futbal,“ spomenul projektový manažér mesta Hriňová Michal Machava.

Ružomberok Čítajte viac Vysoké Tatry 2., Ružomberok 4., Hriňová 5. Zoznam miest podľa rozlohy prekvapí

„Rekonštrukcia ubytovacieho zariadenia zvýši lôžkový fond na Podpoľaní, čo istotne návštevníci regiónu ocenia,“ uviedol riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Turistický Novohrad a Podpoľanie Tomáš Krahulec.

V blízkosti stavby sa nachádzajú aj multifunkčná športová hala a novootvorené letné kúpalisko v Hriňovej. „Pri prestavbe vybudovali tri nové bazény a zároveň zázemie kúpaliska s prevádzkovou budovou, šatňami so sprchami a stánkami občerstvenia,“ doplnil správca športových zariadení mesta Hriňová Lukáš Horník.

Investíciu v Hriňovej financovali z príspevku Rozvojovej agentúry BBSK v Oblastnej organizácii cestovného ruchu Turistický Novohrad a Podpoľanie sumou 10 000 eur a aj z rozpočtových prostriedkov mesta.

lazy, Hriňová Čítajte viac Cesta medzi Detvou a Hriňovou bude udržiavaná: Pomôže aj kraj, ale nie finančne
debata chyba
Viac na túto tému: #Hriňová