Na mapách si záujemcovia môžu napríklad pozrieť, koľko smetných košov, lavičiek či pieskovísk sa nachádza v konkrétnej lokalite. „Nájdu tam aj zoznam vyhradených parkovacích miest, domovov sociálnych služieb, škôl, škôlok, športovísk, pamätihodností, zdrojov pitnej vody; druhové zloženie drevín; plochy určené na kosbu mestskou časťou a magistrátom a tiež komunikácie, ktorých údržba spadá práve pod samosprávu," spresnila Halašková.
Na mapovom portáli je zverejnená napríklad aj aplikácia s ortomapami a historickými mapami z rôznych období od roku 1949. Obsahuje tiež vojenské mapovanie či plán Bratislavy z 19. storočia.
K dispozícii je tiež Prehľadová mapa zobrazujúca adresné body a ulice z Registra adries Ministerstva vnútra SR a podkladová mapa Základnej bázy údajov pre geografický informačný systém (ZBGIS).
Samospráva okrem mapového portálu predstavila aj bezplatnú aplikáciu pre voličov na jednoduché adresné vyhľadanie volebnej miestnosti v jednom zo 96 volebných okrskov podľa adresy svojho bydliska. Petržalka avizuje, že aplikácie budú v budúcnosti postupne pribúdať.
Čítajte viac Nečakaný zvrat: Napriek davom Benátky nakoniec vstupné nezavedú. Prečo zmenili názor? Čítajte viac Cestovný ruch v Bratislave začína po dvoch rokoch pandémie ožívať