Boom sexuálnych večierkov v Rusku: Ľudia sú z vojny vystresovaní, hľadajú relax. Lacné pracovníčky o biznis ale prišli

V Rusku sa na pozadí vojenskej invázie na susednú Ukrajinu darí sexuálnym večierkom. Dopyt po nich vzrástol, pretože sa ľudia chcú zbaviť stresu a rozptýliť, píše The Insider s odkazom na organizátorov stretnutí.

14.01.2023 06:00
debata (1)

Naopak, v oblasti erotických služieb je podľa neho situácia zložitejšia, sexuálne pracovníčky nižšej a strednej cenovej kategórie cítia dopady mobilizácie.

Stas z Belgorodu má na profile na sociálnej sieti VKontakte znaky Z a V, teda symboly ruskej invázie. Podľa webu The Insider hľadá bisexuálneho muža slovanského vzhľadu na sex s ním a so ženou.

A tvrdí, že blízkosť hraníc s Ukrajinou a vojna, ktorú vlani rozpútalo Rusko, neovplyvnili jeho sexuálny život.

Swingers party sa v Belgorode odohrávajú pravidelne. Ostreľovanie, protivzdušná obrana a množstvo vojakov nie sú pre orgie prekážkou, tvrdia ďalší priaznivci skupinového sexu z ruských regiónov.

letisko, departure, odlety, letisková kontrola, lietadlo Čítajte viac Kto bude v Rusku lietať? 80 % zamestnancov aerolínií dostane povolávací rozkaz, firmy posielajú zoznamy dôležitých ľudí

„Môžem jednoznačne povedať, že tento rok (v roku 2022) bolo na swingers akciách viac ľudí,“ tvrdí Iľja Lukičev, ktorý takéto večierky organizuje.

Sú to uzavreté stretnutia, aj skupiny na sociálnych sieťach sú striktne moderované a neprijímajú cudzincov, píše The Insider.

„Máme 70 správcov a v komunite je prísne zakázané diskutovať o politike, deťoch, LGBT+, drogách a ruskej pravoslávnej cirkvi,“ uviedol Lukičev.

Ceny za účasť sa podľa neho od roku 2019 nezmenili. Vstupenka na swingers party pre mužov stojí stále 5000 rubľov (takmer 70 eur), píše The Insider.

Ľudia už nechcú odkladať svoje túžby

Minulý rok sa vraj vydaril aj organizátorom večierkov zvaných Kinky Party, hoci sa vraj nezačal dobre. „Spočiatku, po 24. februári, bolo záujemcov o účasť viditeľne menej. V komunite panoval veľmi silný stres (…). Na druhej strane sú naše stretnutia miestom, kam sa ľudia chodia uvoľniť. Preto sme v marci usporiadali akciu nového formátu, bez sexuálnych interakcií – Kinky Care. Bolo možné prísť, pomaznať sa, navzájom sa namasírovať a počúvať meditatívnu hudbu," popísala organizátorka Taisija Blanche.

Obvykle sa Kinky Party len málo podobá na meditáciu; nechýbajú na nej sexuálne interakcie, poznamenal The Insider, podľa ktorého tieto večierky obnášajú predbežný výber účastníkov, povinné tematické kostýmy, show a erotické aktivity ako bičovanie.

lietadlo, doprava, letecká preprava, let, slnko, Čítajte viac Žiadne Rusko? Kdeže! Biznis je biznis: Európske aerolínie našli spôsob, ako obnoviť lety do Ruska

Taisija Blanche zároveň serveru povedala, že členovia ich komunity sa líšia od účastníkov swingers party alebo večierkov BDSM. „Kinky Party je o kultúre aktívneho súhlasu, skúmaní vlastnej zmyselnosti a bezpečia… Ľudia, ktorí k nám prichádzajú, vyznávajú rovnaké hodnoty. Mimochodom, preto sme po 24. februári nemali v komunite konflikty,“ tvrdí žena.

Na Kinky Party sa zároveň zmenila nálada. „Ľudia píšu, že už nechcú odkladať svoje túžby. Dokonca aj tí, ktorí dlho riešili, či na Kinky Party prísť, si na pozadí toho, čo sa deje, uvedomili, že teraz je ten správny čas,“ tvrdí ďalšia organizátorka Tanja Dmitrijevová.

Zhoršila sa však situácia s dodávateľmi – ubudlo ich. „Raz sa nám oneskoril strih videa, pretože strihačov mobilizovali,“ popísala Dmitrijevová.

Zľavy pred odchodom na front?

Ruské sexuálne pracovníčky pritom zaznamenávajú pokles dopytu. „Najviac tento rok (rok 2022) zasiahol dievčatá pracujúce v nižšom a strednom cenovom segmente. Prvý veľký pokles dopytu prišiel vo februári a marci, druhý na konci septembra, keď vyhlásili mobilizáciu. Viac-menej isté sa cítia len VIP eskortné ženy a dominy,“ uviedla Irina Maslovová, zakladateľka hnutia Serebrjanaja roza, ktorá sa venuje ochrane práv sexuálnych pracovníčok.

Ukrajina / Zákop / Vojak / Luhansk / Čítajte viac Naivné? Neúctivé? 22-ročný študent odcestoval na Ukrajinu pre zábavu

Hovorkyňa fóra sexuálnych pracovníkov Marina Avramenková nedávno uviedla, že prísun klientov sa znížil dvakrát až trikrát a príjmy klesli o 30 až 50 percent.

Podľa ďalšej ženy, ktorá poskytuje sexuálnym pracovníčkam pomoc v oblasti práv, hlavnú ranu tomuto odvetviu zasadila mobilizácia. „Zrejme došlo k prehodnoteniu hodnôt a mnohí klienti teraz radšej nosia peniaze rodine. Niektorí sa oženili, nedávno nastal boom rýchlych sobášov, a tiež odmietli sexuálne služby,“ uviedla žena, u ktorej The Insider použil zmenené meno Kristina.

Zákazníci podľa nej tiež častejšie žiadajú zľavu s odôvodnením, že idú do vojny. „Ale dievčatá, pokiaľ viem, také zľavy nedávajú,“ dodala.

Všetko má dôsledky. „Ceny klesajú a sexuálne pracovníčky pri honbe za klientom súhlasia s nebezpečnejšími praktikami,“ uviedla Maslovová.

„Chudobnenie obyvateľstva zároveň viedlo k tomu, že takýto zárobok hľadajú aj ženy, ktoré sa tým predtým nezaoberali,“ upozornila.

O sexuálne pracovníčky sa pritom náhle začali zaujímať bezpečnostné zložky, píše The Insider. „Dôvodom je zrejme zintenzívnenie všeobecného boja za morálku a zdržanlivosť,“ domnieva sa Maslovová.

Rusko komunisti Lenin výročie Moskva Čítajte viac Rusko, aké som poznal, už neexistuje, je tu len paralelný vesmír Z, opisuje Steve z BBC Odesa, Ukrajina Čítajte viac Svetoznáme delfinárium, lunapark pri mori... Dnes sú pláže Odesy zamínované a hotelieri zničení
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #sexuálne vzťahy #večierky #vojna na Ukrajine