Prepisujeme atlasy: Melbourne preskočilo Sydney, je najväčšie v krajine, vďaka úradníkom

Sydney už nie je najväčším austrálskym mestom z pohľadu počtu obyvateľov. Ako referuje spravodajský web CNN s odvolaním sa na 9News, na prvé miesto sa oficiálne dostalo mesto Melbourne.

18.04.2023 12:20
Melbourne, Austrália, mesto, mrakodrapy, rieka,... Foto:
Melbourne, Austrália
debata

Austrálska federálna vláda vo svojom vlaňajšom vyhlásení o počte obyvateľov uviedla prognózu, podľa ktorej by Melbourne malo predbehnúť Sydney približne v roku 2031 alebo 2032.

Nakoniec sa stalo najľudnatejším mestom v Austrálii vďaka nedávnej technickej úprave, keďže hranice hlavného mesta štátu Viktória prekreslili tak, aby zahŕňalo aj okres Melton. Po novom má tak Melbourne celkovo asi 5,8 milióna obyvateľov, čo je takmer o 19-tisíc viac ako Sydney.

Podľa odborníkov sa čoraz viac ľudí sťahuje zo Sydney do iných častí Austrálie, kým v prípade Melbourne sledujú skôr opačný trend. Prognózy však ukazujú, že populácia oboch miest bude v najbližších rokoch naďalej stúpať.

GPS, navigácia, auto, šofér, šoférovanie, volant, mapy, riadenie, vodič Čítajte viac Najdlhšia obchádzka sveta? Pre nehodu na diaľnici poslala navigácia šoférov 7113 kilometrov naokolo delfin Čítajte viac Zdesení plavci sa pozerali, ako žraloky dohrýzli delfína, útok zachytilo video. Pláž okamžite uzavreli edinburgh  skotsko Čítajte viac V týchto 5 veľkomestách všade dôjdete pešo: Pamiatky a atrakcie prepojili chodníkmi
debata chyba
Viac na túto tému: #Austrália #sydney #Melbourne