Máte 30-niečo rokov? Toto je 9 najlepších miest, kde by ste mali žiť, radia odborníci na nehnuteľnosti

Čo zaujíma a čo je dôležité pre starších mladých ľudí? Stabilný pracovný trh, množstvo oddychových aktivít a vhodné miesta na relax a zábavu.

20.06.2023 06:00
debata (2)

Mesto, v ktorom žijeme, ovplyvňuje každý aspekt nášho osobného a profesionálneho života – od prístupu k zamestnaniu a zdravotnej starostlivosti až po pravdepodobnosť, že budeme vlastniť dom a nájdeme si partnera.

Tridsiatnici dnes tvoria značnú časť populácie, ale dostupnosť leteckej dopravy, flexibilné pracovné podmienky a možnosti na digitálne nomádstvo umožnili mnohým mladým odborníkom presťahovať sa do zahraničia.

A keďže sa život priemerného 30-ročného človeka za posledných 40 rokov dramaticky zmenil, iné faktory ovplyvňujú výber ich miest na život.

Manhattan
Zürich
+1Dánsko, Kodaň

Niektoré mestá boj o tridsiatnikov vyhrávajú lebo lepšie odpovedajú na ich požiadavky a poskytujú im viac príležitostí ako iné – nižšie životné náklady, lepší prístup ku kvalitnému a vzdelávaniu, dobré podmienky na starostlivosť o deti, vysoké platy, široký výber pracovných miest, veľkorysá rodičovská dovolenka, možnosti rekreácie a dobrá rovnováha medzi pracovným a súkromným životom.

Všetky tieto faktory zavážili pri výbere top deviatich najlepších miest pre život ľudí vo veku 30 rokov, ktoré zostavil portál Travel and Leisure.

Denver, Colorado

Približne štvrtina obyvateľov Denveru má od 27 do 42 rokov a mesto bolo druhou najobľúbenejšou destináciou pre mileniálov v roku 2019. Vďaka živej scéne remeselného piva, ľahkému prístupu k rôznym outdoorovým aktivitám, blízkosti hôr, medzinárodnému letisku a dobrým pracovným podmienkam so širokou ponukou miest je mesto magnetom pre mladých ľudí.

New York City

„Človek má tridsiatku na to, aby preskúmal všetko, čo život ponúka a zároveň si vybudoval kariéru. Na svete nie je lepšie mesto ako New York, kde by sa to malo podariť,“ povedal Matthew Hughes, maklér na Manhattane zo spoločnosti Brown Harris Stevens.

Rozmanitosť New Yorku nemá konkurenciu. Podľa prieskumu patrí Veľké jablko aj medzi päť najlepších miest na svete z hľadiska rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom, pričom je najvyššie v pracovných príležitostiach a priemernom plate. Bohužiaľ, mesto má aj notoricky drahý trh s nehnuteľnosťami.

Viedeň, chrám Čítajte viac Úchvatný výhľad? Viedenskí nudisti sa búria proti lanovke, ktorá má viesť nad ich plážou

Zürich, Švajčiarsko

Najväčšie švajčiarske mesto sa pravidelne umiestňuje na popredných miestach, pokiaľ ide o najlepšiu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom a celkovú životnú úroveň.

Podľa nedávneho prieskumu tamojší obyvatelia zarábajú v priemere 76 000 eur ročne a dosahujú vysoké skóre v hodnotení šťastia.

Zürich má tiež vynikajúci systém zdravotnej starostlivosti, množstvo pracovných miest v niekoľkých odvetviach a skvelú infraštruktúru. Navyše je veľmi bezpečný.

Nechýbajú ani možnosti na pešiu turistiku, cyklistiku, horolezectvo a lyžovanie.

Austin, Texas

Austin je príťažlivý pre ľudí vo veku 30 rokov. Je tu: hudba, zábava, dobré jedlo, umenie, šport, príroda alebo príležitosť byť jednoducho workoholikom.

nepouz, voskové figuríny, princ william, kate, krakov Čítajte viac Čo im to spravili? Príšerne vyzerajúci princ William a Kate vydesili fanúšikov

Kodaň, Dánsko

Mladí ľudia milujú dánske hlavné mesto, pretože je bezpečné, má skvelú zdravotnú starostlivosť, dostupnú verejnú dopravu a skvelá cyklistickú infraštruktúru a dobrý vzdelávací systém.

Navyše, Dáni sa sami hodnotia ako jedni z najšťastnejších na svete, čo dáva zmysel, keďže zamestnanci pracujú v priemere 25,9 hodín týždenne a majú 25 dní voľna za rok.

Kodaň núka možnosti prechádzok v mestských parkoch, návštevy múzeí a reštaurácií.

Vancouver, Kanada

Vancouver ponúka veľa sociálnych výhod pre ľudí vo veku 30 rokov: skvelú zdravotnú starostlivosť a vzdelanie, nízku nezamestnanosť, bezpečnosť a zábavnú a umeleckú scénu na svetovej úrovni.

Mont Blanc, Alpy, Francúzsko, Chamonix Čítajte viac Starosta horskej dediny má toho dosť! Najprv žiadal od horolezcov pohrebnú zálohu, teraz im hrozí väzením

Portland, Oregon

Severozápad Pacifiku je jednou z najobľúbenejších oblastí pre ľudí vo veku 30 rokov, ktorí tvoria takmer tretinu populácie Portlandu.

Portland je priateľský k cyklistom, deťom, má skvelý prístup do hôr, kde sa dá venovať rybolovu, kempovania, turistike, lyžovaniu,

Štokholm, Švédsko

Štokholm sa neustále radí medzi mestá s najvyššou kvalitou života na svete vďaka stabilnej ekonomike, vynikajúcej verejnej doprave, mnohým parkom a špičkovým systémom zdravotnej starostlivosti a vzdelávania.

Ako sídlo švédskej kráľovskej rodiny je mesto aj domovom mnohých historických pamiatok a kultúrnych inštitúcií, ktoré ho premieňajú na raj pre nadšencov histórie a umenia.

Washington DC

Hlavné mesto USA sa stalo rušným centrom pre mladých ľudí, vznikli tu celé nové štvrte a zmenili mesto. Hlavným lákadlom pre ľudí vo veku 30 rokov zostáva silný a stabilný pracovný trh, ktorý zabezpečuje vysokú kvalitu života.

Bach Long, Biely Drak, most, presklený most, sklenený most, Vietnam Čítajte viac Najdlhší presklený most na svete meria 632 metrov, ľudia však z neho majú paniku

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #tridsiatnici