Šejp park v Spišskej poslúži rekreácii aj športu

Časť areálu futbalového štadióna v Spišskej Novej Vsi by sa v budúcnosti mohla zmeniť na park s troma ihriskami. Ide o projekt s pracovným názvom Šejp park, na ktorom tamojšia Správa telovýchovných zariadení (STEZ) pracuje viac ako rok. Ten počíta s troma ihriskami, zeleňou, ale aj vodozádržnými opatreniami. Informoval o tom počas májového zasadnutia mestského zastupiteľstva riaditeľ STEZ Vladimír Hovaňák. Mestskí poslanci zároveň schválili zámer prípravy investičného projektu za 30-tisíc eur.

15.06.2023 11:00
debata

V areáli futbalového štadióna má pre budúci park slúžiť viacero plôch. Pôjde o súčasný skejtpark, basketbalové ihrisko a vedľajšiu asfaltovú plochu, ktorú v súčasnosti využíva ako cvičisko autoškola.

„Toto celé územie sa snažíme pretvoriť a dať tomu iný ráz. Chceme k tomu pristupovať modernejšie,“ uviedol Hovaňák. Výsledkom realizácie by tak mal byť verejný moderný a funkčný priestor určený na rekreáciu, oddych a šport pre mladé rodiny, deti i starších.

„Máme projektovú dokumentáciu pre územné rozhodnutie, teraz sa chceme posunúť o niečo ďalej,“ doplnil riaditeľ STEZ.

Názov plánovaného areálu Šejp park vychádza z anglického slova shape, čo znamená tvar.

„Celý koncept je riešený tak, že sa tvarovo vytvoria tri ihriská. Vedľa skejtparku, kde je momentálne basketbalové ihrisko, by vznikla nová zóna, nový tvar detského ihriska, workoutu. Tam, kde cvičí autoškola, zase veľké multifunkčné ihrisko pre rôzne športy,“ opísal ďalej Hovaňák.

Celá zóna by bola podľa jeho slov doplnená parkovou zeleňou, mobiliárom i vodozádržnými opatreniami. Pôjde napríklad o retenčné nádoby, zber vody a jej spätné využitie na závlahu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Spišská Nová Ves