Nové cyklotraily v Brezne preveria schopnosti skúsených i menej skúsených jazdcov

Nadšenci horskej cyklistiky v Brezne si už môžu zajazdiť po dvoch nových cyklotrailoch v blízkosti prírodnej rezervácie Breznianska skalka. S ich budovaním začali vlani a v tomto roku ich dokončili vrátane osadenia informačných tabúľ a smerovníkov.

01.07.2023 09:00
debata

Samospráva si od nich sľubuje, že pritiahnu návštevníkov aj z iných regiónov, informovala Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie s tým, že svoje zručnosti si na nich preveria skúsenejší i menej skúsení jazdci.

Za budovaním breznianskych cyklotrailov stoja miestni bajkeri pod vedením Petra Dedečka v úzkej spolupráci a s finančnou pomocou mesta a OOCR. V tomto roku sprístupnili dva.

Skalka trail patrí medzi tie náročnejšie s klesajúcim profilom. Typické sú preň prírodné aj umelé prekážky, početné switchbacky, ale aj dropy či väčšie skaly, ktoré preveria schopnosti každého jazdca. Je dlhý 2,6 kilometra s prevýšením 340 metrov. Lazná trail poteší i menej skúsených bajkerov.

Patrí medzi stredne náročné s takmer plynulo klesajúcim profilom. Jeho dĺžka je takmer dva kilometre s prevýšením 320 metrov.

Končí sa v doline Lazná, kde sa cyklista plynulo napojí na žltú cyklotrasu, pokračujúcu súbežne s turistickým chodníkom k vyhliadkovej veži Horné Lazy a vedie k mestskej obore danielov v časti Banisko.

„Strategickým umiestnením trailov a ich výstupových a značených cykloturistických trás sa tak s Breznom podarilo prepojiť aj neďaleký Bike park v Mýte pod Ďumbierom. Veríme, že vďaka tomu viac cykloturistov navštívi i samotné mesto či práve naopak, turista, ktorý príde do Brezna, tak bude mať viac možností spoznávať ďalšie atraktivity regiónu,“ konštatovala výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

debata chyba
Viac na túto tému: #Brezno #cyklocesty