Bezplatné prehliadky Trnavy si môžete užiť každý pracovný deň počas prázdnin

Počas letných prázdnin sa bude každý pracovný deň v Trnave pre návštevníkov i domácich konať bezplatná turistická prehliadka mesta. Záujemcom stačí prísť o 10.30 h pred mestskú vežu, aby si so sprievodcom za 60 minút pozreli pamiatky malého Ríma. Informoval o tom riaditeľ Oblastnej organizácie (OOCR) Trnava Tourism Alexander Prostinák.

04.07.2023 09:00
Trnava, Trojičné námestie, mesto, noc, svetlá,... Foto:
Trojičné námestie v Trnave.
debata

Letné prehliadky Trnavy sa začnú v pondelok 3. júla. „Dávame možnosť spoznať Trnavu, jej históriu a pozrieť si najvýznamnejšie a najkrajšie pamätihodnosti. Vďaka rozprávaniu turistických sprievodcov môžu objavovať kostoly alebo stredovekú architektúru,“ pozýva Prostinák.

OOCR pripravila dva tematické okruhy. „V pondelky, stredy a piatky si na svoje prídu záujemcovia o sakrálne pamiatky Trnavy, ktorými sa mesto hrdí. Sprievodca návštevníkov prevedie Bazilikou sv. Mikuláša, nachádzajúcou sa na najstaršom obývanom mieste v Trnave, a Katedrálou sv. Jána Krstiteľa s najväčším ranobarokovým oltárom v strednej Európe,“ doplnil sprievodca cestovného ruchu v Trnave Slavomír Dzvoník. V utorky a štvrtky okruh vedie po stredovekej architektúre mesta, kde účastníci uvidia hradby, bašty i stredovekú radnicu.

„Dozvedia sa príbehy najdôležitejšej mestskej stavby, tehlových hradieb z 13. storočia a navštívia západné krídlo radnice so stredovekou pivnicou a žalárom,“ dodal Dzvoník. Oba okruhy sú vhodné aj pre anglicky hovoriacich turistov.

Pre stúpajúci dopyt po sprevádzaniach poskytuje Trnava Tourism aj individuálne prehliadky Trnavy pre väčšie i menšie skupiny. Tie je potrebné rezervovať v Turistickom informačnom centre alebo cez stránku Región Trnava.

debata chyba
Viac na túto tému: #Trnava