Svetový deň cestovného ruchu bude v Lučenci patriť sklárskej tradícii

V Novohradskom múzeu a galérii (NMG) bude Svetový deň cestovného ruchu patriť sklárskej tradícii na území Novohradu. V priestoroch múzea pripravili pre návštevníkov v stredu (27. 9.) podujatie Po krehkých stopách Novohradu, ktorého súčasťou bude pop-up výstava, predstavenie brožúry o novohradských sklárňach i viacero sprievodných aktivít, informovala Diana Lajzová.

27.09.2023 07:00
debata

Podujatia pripravené pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu organizuje NMG v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Turistický Novohrad a Podpoľanie.

V uplynulých rokoch boli zamerané na výtvarné umenie či duchovnú kultúru v podobe poverových bytostí, aktuálny ročník bude venovaný bohatej histórii sklárstva na území Novohradu.

„Vo vybraných obciach so sklárskou históriou boli v priebehu septembra umiestnené informačno-propagačné tabule, ktoré stručne približujú históriu danej sklárne a fotografie jej populárnych výrobkov. Na každom z týchto bodov bude uvedené jedno heslo, kto si tieto heslá zapamätá a povie ich počas trvania svetového dňa cestovného ruchu pri vstupe do múzea, získa darček,“ priblížilo múzeum.

Súčasťou stredajšieho podujatia v NMG bude pop-up výstava Zlatá Zuzana a Novohradské sklárstvo či prezentácia brožúry o sklárňach v regióne.

Pripravené sú aj hry pre rodiny s deťmi či tvorivé dielne zamerané na maľovanie a gravírovanie skla. Vstup do múzea bude počas podujatia pre verejnosť zľavnený o polovicu.

debata chyba
Viac na túto tému: #lučenec #sklárstvo