Najpriateľskejšie mesto sveta má Taliansko. Z top 10 je len 5 v Európe, ako dopadlo Slovensko?

Objavovanie nových vzrušujúcich miest je vždy o úroveň prikrášlené, ak destinácia víta svojich návštevníkov vrúcne a s otvorenou náručou.

18.10.2023 06:00
debata

Pre niekoho môže byť cestovanie do ďalekých krajín stresujúce, no ak sa v nich stretne s milými a láskavými domácimi, obavy razom opadnú a príjemné zážitky sa len tak hromadia.

Srdečnosť je univerzálny jazyk, ktorý otvára dvere, láme ľady a stavia mosty. Presne to sú dôvody, prečo majú v cestovateľských rebríčkoch niektoré miesta pozitívne hodnotenia, veľký počet hviezdičiek a početné odporúčania.

Veď kto by netúžil cítiť sa aj stovky kilometrov od domova prijatý a zahrnutý úsmevmi, dobrými radami a obklopený pomocnými rukami?

Cinque Terre
Video
Ďalšie očarujúce talianske mestá - 5 farebných miest. / Zdroj: Pixabay.com

Ktoré kúty sveta si teda môžu nárokovať titul najpriateľskejších miest? Spoločnosť Booking.com, globálny líder v oblasti digitálneho cestovania, zanalyzovala neuveriteľných 240 miliónov používateľských recenzií na svojom portáli. Tak vznikol rebríček s názvom „najpohostinnejšie miesta modrej planéty pre rok 2023“.

Na vrchole prestížneho zoznamu Booking.com žiari úchvatné Polignano a Mare, slávne talianske mesto kolísajúce sa na mori, zaliate jadranským slnkom.

Polignano je známe nielen pre svoje úžasné útesy, biele domy na nich a biele kamienkové pláže, ktoré sa zdajú ako vystrihnuté z renesančného obrazu, ale turisti chvália aj množstvo tamojších príjemných zariadení.

Od útulných a vynikajúcich reštaurácií až po očarujúce hotely a malebné penzióny, Polignano a Mare stelesňuje esenciu talianskej pohostinnosti.

Na druhom mieste rebríčka najpriateľskejších miest je energický taiwanský Hualien, mesto pulzujúce aj v noci rušnými trhmi a úžasnou prírodnou krásou.

Tretia priečka patrí preslávenému severošpanielskemu mestu San Sebastián, ktoré je celosvetovo uznávané pre svoju plejádu podnikov ocenených hviezdičkou Michelin.

Tu je kompletný rebríček 10 najpohostin­nejších miest, kde žijú najmilší obyvatelia:

1. Polignano a Mare, Taliansko

Polignano A Mare - pôvabné mesto na brale v... Foto: SHUTTERSTOCK
Taliansko, more, Polignano A Mare - pôvabné mesto na brale v provincii Bari.

2. Hualien, Taiwan

3. San Sebastián, Španielsko

San Sebastián Foto: SHUTTERSTOCK
San Sebastián, Španielsko, pláž, more, leto, dovolenka, palác, piesková pláž, opaľovanie, kúpanie San Sebastián

4. Drážďany, Nemecko

5. Klaipeda, Litva

6. York, Spojené kráľovstvo

7. Ushuaia, Argentína

8. Porto De Galinhas, Brazília

9. Mexico City, Mexiko

Mexico City Foto: SHUTTERSTOCK
mexiko Mexico City

10. Gold Coast, Austrália

Zo slovenských miest sa do rebríčka nedostalo ani jedno.

Portál Booking.com však neostal len pri mestách, pozrel sa aj na celé regióny. Uznanie patrí tejto skupine:

 1. La Rioja, Španielsko
 2. Epirus, Grécko
 3. Oberosterreich, Rakúsko
 4. County Down, Spojené kráľovstvo
 5. Mures, Rumunsko
 6. Marlborough, Nový Zéland
 7. Ninh Binh, Vietnam
 8. Limon, Kostarika
 9. Newfoundland & Labrador, Kanada
 10. Severná Dakota, USA
Cyprus, Varosha Čítajte viac Kedysi celebritný hit, potom mesto duchov. Stredomorské letovisko chce po 50 rokoch opäť prilákať turistov edinburgh skotsko Čítajte viac V týchto 5 veľkomestách všade dôjdete pešo: Pamiatky a atrakcie prepojili chodníkmi hotel, cestovanie, posteľ, turista, turistika, turistka, cestovateľka, ubytovanie, dovolenka, izba, kufor, batožina, klimatizácia, výhľad, okno, Čítajte viac A máme po buchtách. Praha už nechce byť lacnou destináciou, hotely výrazne zdraželi

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #rebríček