Kam sa hrabe šikmá veža v Pise či Eiffelovka? Top atrakciou Európy je pivovar

Čo si predstavíte, keď sa povie najkrajšia atrakcia starého kontinentu? Parížsku Eiffelovu vežu, anglický Stonehenge, rímske Koloseum, berlínsku Brandenburskú bránu?

23.10.2023 06:00
debata

Všetky tieto pamiatky sú neuveriteľne slávne, všetky skvelé, ale jedna nečakaná atrakcia ich všetky porazila a odniesla si titul poprednej európskej turistickej atrakcie.

Podľa vyhlasovania ocenení World Travel Awards z oblasti cestovania, cestovného ruchu a pohostinstva, ktoré sa každoročne koná už od roku 1993, je tohtoročným top miestom Európy dublinský Guinness Storehouse.

Ten porazil a za sebou nechal aj také hviezdy ako Buckinghamský palác v Londýne, Gaudího chrám Sagrada Familia v Barcelone a Akropola v Aténach.

Pre dublinský Guinness Storehouse, ktorý ponúka ukážky pivovarníctva rozprávajúce príbeh slávneho írskeho piva s ochutnávkami a barom na streche, to nie je prvé víťazstvo v ankete. Ocenenie získal už v roku 2015 a nie je prekvapením, že sa radí aj medzi najnavštevovanejšie turistické atrakcie v Írsku.

Je zasadený priamo v srdci Dublinu, mesta známeho množstvom histórie, kultúry a dobrej nálady.

Podľa poroty World Travel Awards sa miesto určite oplatí navštíviť. The Storehouse nie je len miesto, kde sa Guinness varí posledných 250 rokov, ale ponúka aj pohľad do zákulisia celej výroby a nalievania tohto svetoznámeho nápoja.

Nachádza sa tu kinosála venovaná premietaniu starých guinnessovských reklám a nedávno zrekonštruovaný strešný bar Gravity, z ktorého sa naskytá nádherný výhľad na hlavné mesto Írska. Doprajte si pollitrový gat a vydajte sa do baru na siedmom poschodí – možno zistíte, prečo sa toto miesto venované histórii a remeslu najslávnejšieho piva na svete dostalo na vrchol rebríčkia atrakcií.

NEPOUZ, Paríž, Francúzsko, Eiffelova veža Čítajte viac Jedna z top atrakcií Paríža sa na 5 rokov zatvára: Kontroverzná stavba žerie energie ako žiadna lietadlo, Japonsko Čítajte viac Vyhlásili top aerolínie roku 2023: Vyhrala spoločnosť, ktorá váži cestujúcich pes, leto, voda, plávanie, dovolenka Čítajte viac Na dovolenku so psíkom? Toto sú top dog-friendly pláže Chorvátska

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Európa #turistická atrakcia