Pokračovanie článku: Božské schody, tajomný portál do iného sveta... 7 neopozeraných miest, ktoré navštívite v Ríme za 3 dni

Objavte štvrť Coppedé

V rušných uliciach Ríma leží štvrť, ktorá sa nepodobá žiadnej inej, kde sa fantázia stretáva s architektúrou v neskutočnej zmesi štýlov a vplyvov. Vitajte v Coppede, skrytom klenote ukrytom mimo vychodených ciest večného mesta, ktoré návštevníkom ponúka pohľad do sveta rozmarov a zázrakov.

Štvrť Coppede, ktorú navrhol vizionársky architekt Gino Coppede na začiatku 20. storočia, je dôkazom jeho eklektickej predstavivosti a avantgardného prístupu k dizajnu. Táto očarujúca enkláva sa nachádza v rímskej štvrti Terst a je pastvou pre oči a môže sa pochváliť kaleidoskopom architektonických štýlov, od secesie a gotiky až po baroko a renesanciu.

V srdci Coppede leží Piazza Mincio, hlavné námestie štvrte a skutočná ukážka architektonickej vynaliezavosti Coppede. Návštevníkov tu víta ikonická Fontána žiab, rozmarné majstrovské dielo zdobené hravými sochami obojživelníkov a kaskádovými vodopádmi. Námestie obklopuje séria palácových budov, z ktorých každá je zdobená prepracovanými fasádami, zložitými mozaikami a balkónmi, ktoré vyvolávajú pocit vznešenosti a tajomstva.

Jednou z najvýraznejších budov v Coppedé je Palazzo del Ragno alebo Pavúčí palác, pomenovaný podľa pavúkovitých motívov, ktoré zdobia jeho fasádu. Palác so svojimi vysokými vežami, prepracovanými oblúkmi a rozmarnými sochami stelesňuje fantastického ducha Coppedé a prenesie návštevníkov do sveta rozprávok a bájok.

Keď sa návštevníci potulujú labyrintovými uličkami Coppedé, na každom kroku sa stretávajú s nespočetným množstvom architektonických skvostov. Od fantastických oblúkov Villino delle Fate alebo Rozprávkového domu až po majestátne architrávy Palazzo delle Aquile alebo Paláca orlov, každá budova rozpráva príbeh, ktorý spája prvky mýtu, histórie a predstavivosti.

Okrem architektonických skvostov Coppedé ponúka návštevníkom živú kultúrnu scénu s očarujúcimi kaviarňami, butikmi a remeselnými obchodmi, ktoré lemujú jeho dláždené ulice. Je to miesto, kde sa stretávajú miestni obyvatelia aj návštevníci, aby si vychutnali jedinečnú atmosféru a tvorivú energiu, ktorá prestupuje okolie.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #Rím