Pokračovanie článku: Božské schody, tajomný portál do iného sveta... 7 neopozeraných miest, ktoré navštívite v Ríme za 3 dni

Strávte popoludnie v botanickej záhrade

Uprostred starovekých pamiatok a rušných ulíc Ríma sa nachádza pokojné útočisko plné zelene a pokoja: Botanická záhrada alebo „Orto Botanico“, skrytý klenot, ktorý čaká na objavenie návštevníkmi, ktorí si chcú oddýchnuť od mestského zhonu.

Botanická záhrada, ktorá sa nachádza v historickom areáli Villa Corsini, ponúka podmanivú cestu svetom flóry a predstavuje rozmanitú zbierku rastlín z celého sveta. Bola založená v roku 1883 a je jednou z najstarších botanických záhrad v Taliansku, rozprestiera sa na ploche viac ako 12 akrov sviežej krajiny, kľukatých chodníkov a pokojných jazierok.

Keď návštevníci vstúpia do záhrady, privíta ich množstvo farieb a vôní, pretože exotické kvety, vysoké stromy a voňavé bylinky vytvárajú symfóniu prírodných krás. Od týčiacich sa paliem po jemné orchidey, rozmanité rastlinné druhy záhrady poskytujú pastvu pre zmysly a ponúkajú návštevníkom pohľad do bohatej tapisérie botanickej rozmanitosti Zeme.

Jedným z vrcholov botanickej záhrady je zbierka vzácnych a ohrozených rastlín, z ktorých mnohé sú súčasťou medzinárodného úsilia o ochranu. Návštevníci sa tu môžu stretnúť s druhmi zo vzdialených kútov zemegule, od týčiacich sa tropických stromov až po jemné alpské kvety, pričom každý z nich je dôkazom oddanosti záhrady ochrane a ochrane rastlín.

Okrem svojich botanických pokladov záhrada ponúka návštevníkom pokojné útočisko od zhonu mesta so zatienenými chodníkmi, odľahlými lavičkami a pokojnými jazierkami, ktoré poskytujú dokonalé prostredie na relaxáciu a rozjímanie. Je to miesto, kde môžu návštevníci uniknúť hluku a chaosu mestského života a znovu sa spojiť s prírodným svetom, nájsť útechu a inšpiráciu uprostred krásy záhrady.

Botanická záhrada okrem svojej úlohy útočiska pre život rastlín slúži aj ako centrum výskumu a vzdelávania, so zariadeniami pre botanické štúdie a programy pre verejnosť. Prehliadky, workshopy a prednášky poskytujú návštevníkom príležitosti dozvedieť sa o význame ochrany rastlín a úlohe botanických záhrad pri zachovaní biodiverzity Zeme.

mobil, tablet, internet, telefón, cestovanie, cestovatelia, mladí ľudia, turisti, hudba, internet, Facebook, Instagram, sociálne siete, sieť, mládež, Čítajte viac Top 10 európskych krajín s najvyššou znalosťou angličtiny. Je v top 10 aj Slovensko? Albánsko, Ksamil, dovolenka, more, turizmus, cestovanie, pláž, západ slnka, večer Čítajte viac Objavili sme Maldivy Európy! Budete ľutovať, že tento exotický raj ešte nepoznáte Taliansko, Rím, Koloseum, dievča, Talianka, žena, krik, reč, slová, hovorenie Čítajte viac Očarení z dovolenky? 5 dôvodov, prečo sa do Talianska nebudete chcieť presťahovať

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #Rím