Informačné centrum Banskej Štiavnice vlani navštívilo viac ako 22 000 ľudí

Informačné centrum (IC) Banská Štiavnica vlani navštívilo 22.725 klientov. Priemerná denná návštevnosť v letnej sezóne bola 69 klientov. Najväčší podiel tvorili slovenskí turisti, nasledovali českí a maďarskí. IC poskytlo vlani celkom 58 sprevádzaní. Vyplýva to zo Správy o stave mesta Banská Štiavnica a činnosti samosprávy za rok 2023, ktorú na aprílovom rokovaní zobrali mestskí poslanci na vedomie.

07.05.2024 09:00
Banská Štiavnica Foto:
Banská Štiavnica.
debata

„Napriek početne nižšej návštevnosti trávili klienti v infocentre viac času. Pokles návštevnosti je možné pripísať požiaru v meste, keď došlo k zničeniu dvoch turistických cieľov – Banky lásky a múzea Berggericht, v ktorom bola aj navštevovaná štôlňa Michal, obe prístupné prostredníctvom infocentra,“ konštatuje sa v správe.

Vplyv na návštevnosť IC malo aj jeho presťahovanie, ktoré je už jednoznačne identifikované ako infocentrum a turisti už doň nevchádzajú náhodne, ale konkrétne, čo sa prejavilo aj na dopytoch klientov. V správa sa ďalej konštatuje, že výraznejší podiel dopytov smeroval k službám a pracoviskám mestského úradu.

„Najväčší záujem bol o informácie ohľadom príčin požiaru, času rekonštrukcie Banky lásky a o kostol sv. Kataríny. Stály záujem bol o cyklotrasy a banskoštiavnickú Kalváriu,“ uvádza ďalej samospráva.

debata chyba
Viac na túto tému: #banská štiavnica