Viedenské zelené oázy: Vyberte sa spoznať 10 najkrajších parkov susednej metropoly

V srdci Viedne, uprostred jej majestátnej architektúry a bohatej histórie, ležia zelené svätyne pokoja a krásy: jej parky. Od starostlivo udržiavaných záhrad až po rozľahlé zelené priestranstvá...

15.05.2024 10:00
park, Viedeň, japonská záhrada, čínsky park,... Foto:
Čínsky pavilón vo viedenskom Donauparku.
debata

Viedenské parky ponúkajú oddych od mestského ruchu a prezentujú odhodlanie mesta chrániť prírodu. Vydajte sa na cestu po 10 najúžasnejších parkoch, ktoré zdobia rakúske hlavné mesto.

Zámocké záhrady Schönbrunnu

Svetové dedičstvo UNESCO, záhrady zámku Schönbrunn, sú symfóniou barokového dizajnu a prírodnej nádhery. Prechádzajte sa bujnými uličkami, obdivujte zdobené fontány a obdivujte starostlivo udržiavané kvetinové záhony, ktoré obklopujú cisársku rezidenciu.

Volksgarten

Ľudová záhrada je uhniezdená priamo v srdci veľkomesta. Volksgarten je pokojné útočisko zdobené voňavými ružovými záhradami a neoklasicistickými pamiatkami. Urobte si pokojnú prechádzku po zatienených chodníkoch alebo si nájdite pokojné miesto na obdivovanie malebných výhľadov na okolitú architektúru.

Antarktída, ľadovec Čítajte viac Obľúbený horský ľadovec uzavreli po desivej udalosti, ktorá neveští nič dobré. Sprievodcovia sú zhrození

Stadtpark

Stadtpark je domovom ikonického pamätníka Johanna Straussa a je útočiskom pre miestnych obyvateľov aj návštevníkov. Jeho pokojné jazierka, listnaté háje a pôvabné mosty poskytujú dokonalé pozadie pre pokojný popoludňajší piknik alebo scénickú jazdu na bicykli.

Prater Park

Okrem známych jázd v zábavnom parku je Prater tiež domovom rozsiahlych zelených plôch a kľukatých chodníkov. Ponorte sa do jeho rozľahlej zelene, vychutnajte si pokojnú plavbu loďou po Dunaji alebo jednoducho nasajte živú atmosféru tohto milovaného viedenského zákutia.

Augarten

Augarten s bohatou históriou je jedným z najstarších a najmalebnejších viedenských parkov. Prejdite sa po jeho upravených trávnikoch, preskúmajte jeho elegantné aleje stromov a obdivujte ikonické veže Flak Towers, ktoré stoja ako tiché stráže uprostred zelene.

Záhrady paláca Belvedere

Tieto záhrady obklopujúce majestátny palác Belvedere sú majstrovským dielom barokovej krajinnej úpravy. Obdivujte precízne vyrezávané živé ploty, túlajte sa voňavými ružovými záhradami a kochajte sa panoramatickým výhľadom na panorámu Viedne z terasovitých svahov.

Adolf Hitler Čítajte viac Rakúsko sa konečne rozhodlo, čo spraví s Hitlerovým rodným domom. Plán má však aj kritikov

Türkenschanzpark

Türkenschanzpark, ktorý nájdete v 18. viedenskom obvode, je skrytý klenot, ktorý čaká na objavenie. Vďaka kľukatým cestičkám, pokojným rybníkom a množstvu voľne žijúcich živočíchov ponúka pokojný únik od mestského zhonu.

Donaupark

Donaupark, ktorý sa rozprestiera pozdĺž brehov Dunaja, je obrovská plocha zelene a rekreačných zariadení. V tejto rozsiahlej mestskej oáze si každý nájde niečo, od malebných bežeckých trás až po farebné kvetinové záhrady.

Rathauspark

Rathauspark sa nachádza v samom srdci historického centra Viedne a je zelenou oázou obklopenou architektonickou nádherou. Nájdite si chvíľku na oddych pri jeho pokojných jazierkach, obdivujte majestátne stromy alebo jednoducho nasajte atmosféru tohto pulzujúceho mestského námestia.

Lainzer Tiergarten

Pre milovníkov prírody ponúka Lainzer Tiergarten útočisko v divočine hneď za hranicami mesta. Preskúmajte jeho husté lesy, malebné lúky a historické lovecké chaty a dávajte pozor na diviaky a jelene, ktoré sa voľne pohybujú v jeho hraniciach.

Vo Viedni, kde sa história stretáva s prírodou, je týchto 10 parkov dôkazom trvalej krásy mesta a jeho záväzku zachovať jeho zelené dedičstvo. Či už hľadáte samotu uprostred pokojnej krajiny alebo jednoducho hľadáte miesto na odpočinok, tieto zelené oázy ponúkajú vítaný oddych od mestského zhonu.

maják, Podersdorf am See, Neziderské jazero, Rakúsko Čítajte viac Neziderské jazero: Pláž, bosorky aj najväčší zábavný park

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Viedeň #park