Chcete na dovolenke pekné počasie? Najslnečnejšie mesto Európy má 3000 hodín lúčov ročne

Máločo dokáže tak pokaziť dovolenku ako zlé počasie. Na mizerné služby hotela sa vieme sťažovať, meškanie lietadla si môžeme dať vynahradiť, stratený doklad vybaviť... No na dážď sa nedá ani sťažovať, ani nám dni presedené v izbe nik nepreplatí, ba ani si leto nikde nevybavíme. Jediná istota teda je vybrať sa do mesta, kde tamojšia klíma a kombinácia ďalších faktorov slnko doslova garantuje.

30.05.2024 06:00
NEPOUZ, Malaga, Španielsko Foto:
Malaga, Španielsko
debata

Zaručené lúče na vašej letnej dovolenke ponúka európske mesto 3 000 slnečnými hodinami ročne. Fanfáry pre španielsku Malagu. Práve tento žiarivý klenot obsadil v rebríčku slnečnosti prvé miesto a získal titul najslnečnejšie mesto v Európe.

Historické prístavné mesto, ktoré sa nachádza na výstižne pomenovanom pobreží Costa del Sol, Slnečné pobrežie, má 3 000 hodín slnečného svitu ročne.

Počasie hrá významnú úlohu v tom, ako dovolenku strávite. Našťastie existujú niektoré cenovo dostupné destinácie, ktoré majú toľko slnečného svitu ročne, že si tam ani nemusíte plánovať konkrétne ročné obdobie. Naopak, treba si pribaliť silný opaľovací krém.

San Sebastián, Španielsko. Aj tu býva slnečno.
Video
Zdroj: Pixabay

Malaga v Španielsku je jedným z týchto miest – módne andalúzske prístavné mesto, ktoré sa nachádza pozdĺž legendárneho pobrežia Costa del Sol, zažije 280,2 hodín slnečného svitu každý mesiac. Toto pozoruhodné číslo ho stavia na prvú priečku rebríčka, ktorý zverejnil magazín Conde Nast Traveller.

Podľa Universidad de Málaga mesto zaznamenáva akýkoľvek druh zrážok iba 50 dní v roku.

Okrem toho má Malaga úžasne mierne podnebie s priemernou teplotou 18,7 stupňov, a to po celý rok.

Vďaka tomu sú letá znesiteľnejšie počas mesiacov, keď je v iných častiach Španielska neznesiteľné horúco, a naopak, zimné dni môžu byť vyslovene teplé a lákajúce na prechádzky.

Španielsko a zasa Španielsko

Na druhom mieste po Malage sa v rebríčku slnečnosti umiestnila ďalšia španielska destinácia Alicante s 280 hodinami slnka za mesiac. A na 3. mieste? Opäť Španielsko. Exotická Murcia ponúka 277,7 hodín slnka mesačne.

Do top 10 sa dostali ešte Sevilla, Cordoba, Madrid a Zaragoza – všetky v Španielsku. Takže miesto tam zostalo už len pre tri ďalšie mestá: taliansku Cataniu, francúzsky Marseille a grécke a Atény.

Ronda, Španielsko, Andalúzia
Video
Zdroj: Pixabay
dovolenka, leto, letná dovolenka, rodina, bazén, kúpanie, plávanie, cestovanie, exotika, mama, otec, deti, slnko, teplo, oddych, relax Čítajte viac Smutná predikcia: Dovolenkári o pár rokov prestanú cestovať do Grécka, Talianska či Španielska Tenerife, pláž, more, leto, dovolenka, cestovanie, slnečníky, rezort, Playa de Las Americas, Kanárske ostrovy Čítajte viac Viac ako 50 000 ľudí demonštrovalo na Kanárskych ostrovoch proti masovej turistike dovolenka, more, prázdniny, Korfu, Grécko, plachetnica, jachta Čítajte viac Okolo Španielska sa deje niečo podivné (a desivé): Lodiam hrozí nečakané nebezpečenstvo

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #Španielsko #slnko #slnečné počasie #Málaga #slnečné dni