Chystáte sa do Dubaja? Pozor na 3 podmienky, inak vás rovno vysadia z lietadla

Niektorým cestujúcim, ktorí nesplnili požiadavky, bol zakázaný vstup do lietadla smerujúceho do Dubaja. Iní zasa uviazli po prílete na letiskách.

11.06.2024 06:00
dubaj, cestovanie, more, mrakodrapy, pláž Foto:
Dubaj. Ilustračné foto.
debata (4)

Cestujúci, na ktorých sa pri vstupe do Dubaja vzťahuje vízová povinnosť, musia splniť ešte niekoľko požiadaviek. Pred odletom do emirátu musia mať so sebou 3 000 emirátskych dirhamov v hotovosti alebo kreditom, spiatočné letenky a doklad o pobyte, píše Khaleej Times.

Predíďte zbytočnému problému

Úrady zabezpečujú dodržiavanie prísnych vstupných pokynov. Niektorí cestujúci, ktorí nesplnili požiadavky, uviedli, že ich zastavili na indických letiskách a zakázali im nastúpiť do lietadla. Ďalší hlásili, že uviazli na letiskách v samotnom Dubaji.

NEPOUZ, Abu Dhabi  Spojene arabske emiraty. Čítajte viac Luxus bez platenia? Top zážitky v Dubaji a Abú Dabí, ktoré sú úplne zadarmo

Ľudia, ktorí cestujú do Dubaja, musia mať platné vízum s cestovným pasom s platnosťou najmenej šesť mesiacov. Zamestnanci letísk pravidelne vykonávajú kontroly, aby sa uistili, že cestujúci majú pri sebe dostatok peňazí, pričom sumu evivalentnú 3000 Dh je možné mať v akejkoľvek mene. V prepočte je to okolo 350 eur.

Je potrebné predložiť aj platný doklad o adrese ubytovania v SAE – môže to byť buď dom príbuzného alebo priateľa, alebo rezervácia hotela.

Cestovné kancelárie uviedli, že toto pravidlo je zavedené už dlho, ale teraz úrady sprísnili monitorovanie.

Kontroly v poslednej dobe odhalili veľa prípadov prekročenia dĺžky pobytu. Tento krok úradov bude mať pozitívny vplyv na turistický sektor v emiráte, myslia si domáci.

Moskva, Rusko, Červené námestie, Chrám Vasilija Blaženého, Vasiľa Čítajte viac Big Ben nie je veža, v Afrike majú jedno metro, Rusi sú expresní: 10 faktov o svete nepouzivat, hotel InterContinental Shanghai Wonderland Čítajte viac Čoskoro otvoria nový 'podzemný' hotel. Stavali ho 10 rokov

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Dubaj