Tri najkrajšie pláže Európy, za koľko sa na nich ubytujete?

18.03.2015 06:00

Túžite dovolenkovať na top plážach Európy?

Stránka TripAdvisor každoročne udeľuje "Travelers' Choice Awards“ najkrajším plážam sveta. Najnavštevovanejšia stránka pre cestovateľov pravidelne zostavuje rebríček top pláží sveta, ale nasledujú aj podkategórie ako najkrajšie pláže Európy, Ázie, Afriky, Karibiku, Južného Pacifiku, Južnej Ameriky a Spojených Štátov Amerických.

Toto sú tri najkrajšie pláže Európy podľa TripAdvisor.

1. Rabbit Beach, ostrov Lampedusa, Taliansko

Rabbit Beach, Lampedusa, Taliansko.
Rabbit Beach, Lampedusa, Taliansko. Autor: SHUTTERSTOCK

V blízkom okolí najkrajšej európskej pláže si môžete vybrať z trinástich hotelov. Cena izby v najlacnejšom hoteli je 62 euro za noc, priemerná cena ubytovania je 130 –150 euro za noc/izba. Väčšina hotelov na spomínanej pláži je už na leto 2015 vypredaných.

2. Playa de Ses Illetes, ostrov Formentera, Španielsko

Playa de ses Illetes, Formentera, Španielsko.
Playa de ses Illetes, Formentera, Španielsko. Autor: SHUTTERSTOCK

V okolí pláže môžete nájsť takmer päťdesiat hotelov, cena izby v najlacnejšom hoteli je 140 euro noc/izba, priemerná cena za noc sa pohybuje medzi 250 – 300 euro/noc.

3. Pláž Elafonissi, ostrov Kréta, Grécko

Pláž Elafonissi.
Pláž Elafonissi. Autor: SHUTTERSTOCK

V okolí 15 kilometrov od Elafonissi sa dá vybrať z osemdesiatky hotelov. Pre nenáročných existuje možnosť ubytovania v kempingu za 20 euro na noc, cena dvojhviezdičkových hotelov sa pohybuje na úrovni 40–60 euro za noc/izba.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pláž #Lampedusa #Kréta #Formentera
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku