Voda na kúpanie je v Európe na výbornej úrovni

20.05.2015 16:27
Klimáček o ženách: Pláž
Vyše 95 % sledovaných lokalít v roku 2013 spĺňalo aspoň "minimálne požiadavky" na čistotu. Autor:

Kvalita vody na európskych plážach a kúpaliskách si aj v roku 2014 zachovala vysokú kvalitu a v porovnaní s minulými rokmi sa dokonca zvyšuje. Konštatuje to vo svojej v stredu zverejnenej správe Európska environmentálna agentúra (EEA).

Vyše 95 percent sledovaných lokalít, ako sú morské pobrežia, rieky či jazerá, podľa nej spĺňa minimálne požiadavky na čistotu vody.

Výborným hodnotením vo všetkých prípadoch sa môžu pochváliť Cyprus, Grécko, Luxembursko, Malta, Chorvátsko, Grécko a Nemecko. Najviac nevyhovujúcich lokalít zase malo Estónsko (6 percent), Írsko a Holandsko (5 percent) a Belgicko (4 percentá).

Najnovšia hodnotiaca správa EEA mapovala kvalitu vody z hľadiska výskytu baktérií vplývajúcich na ľudské zdravie v 21-tisíc lokalitách na území 28 členských štátov EÚ a vo Švajčiarsku a Albánsku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Grécko #Cyprus #Chorvátsko #Malta #Luxembursko #morská voda #kúpanie #pláže
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku