Titanic vypláva na more v roku 2022

Nie, nejde o chybu v titulku, o štyri roky na vodu podľa plánov skutočne spustia Titanic II, ktorý bude vernou kópiou toho spred vyše 100 rokov. Azda tento parník nestihne podobný tragický osud, ako ten pôvodný.

, 27.10.2018 07:00
debata

Veľkofilm o láske Jacka a Rose, ktorý v roku 1997 prilákal do kín milióny romantikov, vzbudil veľký záujem o príbeh „nepotopileľnej lode“, no vrak Titanicu lákal dobrodruhov dlho predtým a aj potom.

Na vlnu neutíchajúcej pozornosti, ktorá sa stále venuje najslávnejšiemu parníku, naskočila aj spoločnosť Blue Star Line. V roku 2012 oznámila, že spúšťa projekt výstavby Titanicu II a tým potešila všetkých priaznivcov histórie.

Po finančných problémoch, ktoré firmu postretli, sa výstavba pozastavila, neskôr sa opäť rozbehla v predošlom tempe. Loď bude po spustení do prevádzky podnikať dvojtýždňové plavby z Dubaja do Southamptonu.

Parník bude okrem toho kopírovať aj historickú trasu pôvodného Titanicu medzi Anglickom a Spojenými štátmi americkými a v pláne sú aj plavby okolo sveta.

Rovnako ako historický Titanic, aj „dvojka“ bude luxusnou loďou, doplnená však bude aj o technológie 21. storočia ako moderný navigačný systém, ktorý má zabrániť osudnému stretu s ľadovcami v oceáne.

Inak sa vraj všetci pasažieri budú cítiť, akoby sa preniesli v čase späť. Nový parník bude vyzerať presne ako historická loď – kabíny, zariadenie, vybavenie, všetko bude úplne rovnaké.

Celý projekt zhltne dohromady závratných 500 miliónov dolárov. Na palube bude Titanic II schopný odniesť 2 400 cestujúcich a 900 členov posádky.

Entertainment.ie; Usatoday.com

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Titanic