Dovolenkári, pozor! Najznámejšie talianske letovisko chystá v lete zmeny

16.02.2019 09:00

Talianske prímorské letovisko Bibione zakáže od tohtoročného leta fajčenia na celej svojej osem kilometrov dlhej pláži. Príslušné nariadenie má radnica schváliť koncom mája, informoval starosta Pasqualino Codognotto.

Severotalianske Bibione začalo s bojom proti fajčiarom na plážach už v predchádzajúcich rokoch, keď okrem iného zakázalo fajčenie v páse pláže priamo pri vstupe do Jadranského mora.

„Našim záujmom nie je vydávať zákazy, ale dať všetkým hosťom, ktorí sa rozhodnú stráviť svoju dovolenku v Bibione, možnosť dýchať čerstvý morský vzduch, bez zdraviu škodlivých a znečisťujúcich látok,“ uviedol starosta.

Podľa neho ide o otázku rešpektovania ostatných, a tak by nemali mať so zákazom problém ani fajčiari. Bibione chce pláž bez cigariet využiť aj ako lákadlo v propagačnej kampani.

Združenie pre turistický ruch Bibione Live tvrdí, že nefajčiarska pláž zvýši kredit letoviska u tých klientov, ktorí už teraz na jeho pláže mieria najčastejšie – teda u rodín s deťmi.

Bibione sa tak stane prvým miestom v Taliansku, kde bude na všetkých plážach zakázané zapáliť si cigaretu.

V Taliansku síce už od roku 2005 platí zákaz fajčenia v uzavretých verejných priestoroch, reštauráciách a na pracoviskách, vo vonkajších verejných priestoroch, medzi ktoré sa počítajú aj pláže, však fajčenie zakázané nie je.

Bibione patrí k letoviskám, ktoré proti cigaretám pri mori bojujú dlhodobo. Už pred ôsmimi rokmi napríklad vyhradilo časť pláže, ktorá bola určená pre nefajčiarov. V roku 2011 zakázalo fajčenie v páse pláže od mora až po prvý rad slnečníkov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Taliansko #fajčenie #letná dovolenka #letovisko #rodinná dovolenka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku