Až 10 % top pláží sveta nájdete v Taliansku

, 21.04.2019 07:00

Väčšina turistov podľa novej štúdie webovej stránky TravelSupermarket sníva o dovolenke práve na Apeninskom polostrove. Ten okrem úžasnej histórie ponúka aj prírodnú krásu a najkrajšie pláže planéty.

Veľké množstvo talianskych pláží sa navyše môže pochváliť prestížnym certifikátom Modrej vlajky za čistotu a bezpečnosť, napísal The Local.

Vlani získalo Modrú vlajku 368 tamojších pláží v 175 rôznych oblastiach, čím sa Taliansko stalo hrdým „majiteľom“ desiatich percent zo všetkých takto ocenených pláží sveta.

Modrú vlajku udeľuje medzinárodná Nadácia pre environmentálnu výchovu (FEE) na základe 32 rôznych kritérií, vrátane kvality vody, vplyvu na životné prostredie, dostupnosti, kvality služieb a „udržateľnosti“ počas vrcholu letnej sezóny, keď pláže zahltia tisíce dovolenkárov.

Kritériá posudzuje porota zložená z medzinárodných a národných odborníkov, vrátane predstaviteľov cestovného ruchu, morských ekológov či pobrežných strážcov.

Kampánia, región na juhu, kam patrí okrem očarujúceho Amalfinské pobrežia aj znečistená časť okolo Neapolu, má 18 pláží s Modrou vlajkou a je treťou najvyššie hodnotenou oblasťou. Druhé miesto s 19 vlajkami si vyslúžilo Toskánsko. A najviac ich získala Ligúria, ktorá je domovom talianskej riviéry aj slávnej Cinque Terre – 27.

Modré vlajky si však nerozchytalo len tých prímorských 7 600 kilometrov. Až 16 ocenení získali vnútrozemské kúpaliská a pláže okolo jazier, z nich 10 putovalo na sever krajiny do regiónu Trentino a Južného Tirolska.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Taliansko #pláže
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku