Do Splitu pricestovalo 200 turistov z Bratislavy a Viedne, privítal ich štátny tajomník

Približne 200 turistov zo Slovenska a Rakúska pricestovalo v sobotu do chorvátskeho mesta Split vlakom s trasou Bratislava-Viedeň-Split a privítal ich štátny tajomník ministerstva pre cestovný ruch Tonči Glavina. Povedal, že očakávania sú túto turistickú sezónu veľmi optimistické. Informovala o tom chorvátska tlačová agentúra HINA.

21.06.2021 16:20
Split, Chorvátsko, lode, more, mesto, večer, noc, Foto:
Chorvátsky Split
debata

Vlak bude premávať dvakrát do týždňa až do 11. septembra a na Slovensku a v Rakúsku sa predalo vyše 4000 cestovných lístkov.

Glavina k tejto letnej sezóne uviedol, že je potrebné pokračovať v očkovaní proti ochoreniu COVID-19 nielen v radoch pracovníkov cestovného ruchu, ale aj vo zvyšku chorvátskeho obyvateľstva.

„Očakávame, že táto turistická sezóna bude výrazne lepšia než vlaňajšia,“ dodal štátny tajomník.

Pripomenul tiež, politika Európskej únie do roku 2050 sa bude zameriavať na osobnú železničnú dopravu. „Tá bude základom pre turizmus a chorvátska vláda na tom intenzívne pracuje. Nasledujúce desaťročie možno očakávať veľké investície do rozvoja osobnej železničnej dopravy v Chorvátsku, aby bol náš cestovný ruch ešte viac konkurencieschop­ný,“ informoval Glavina.

Riadiaci pracovník Chorvátskych železníc Željko Ukič oznámil, že ich spoločnosť využije financie EÚ a pôžičky na zaobstaranie 40 nových vlakov nasledujúce tri roky. Oznámil aj spustenie vlakového spojenia Budapešť-Split od 3. júla.

debata chyba
Viac na túto tému: #Split