Poznáme najnavštevovanejší ostrov sveta! U Slovákov boduje Sardínia

Nekonečné pláže ako z rozprávky, delikátna kuchyňa a čas, ktorý akoby naveky zastal a vy si môžete nekonečne dlho vychutnávať sladký relax v lúčoch slnka. Toto všetko robí z ostrovných destinácií tie najvyhľadávanejšie prázdninové ciele a jediným problémom je, keď sa musíte zo sna vrátiť späť do reality bežných dní.

26.08.2021 07:00
Malorka, Malorca, Majorka, pláž, leto,... Foto:
Rybárska dedina, Malorka
debata

Na popularite ostrovom nič neubrala ani pandémia, naopak, ich obľuba ešte vzrástla.

Zo stovky najčastejšie rezervovaných destinácií v roku 2021 tvoria ostrovné štáty približne 20 percent, čo predstavuje medziročný nárast o 6 percent v porovnaní s rokom 2020.

Podľa globálnych dát spoločnosti Kiwi.com sa na samotnom vrchole rebríčka najobľúbenejších ostrovov nachádza Malorka, rovnako ako v rokoch 2018, 2019 a 2020.

Baleársky ostrov bol tento rok tiež najvyhľadávanejším zo všetkých ostrovov, Kiwi.com doteraz zaregistrovalo celosvetovo viac než 300 miliónov vyhľadávaní destinácie Palma de Mallorca.

Priemerná doba pobytu na Malorke počas leta je od 4 do 6 dní, návštevníci za cestu do tejto destinácie minú 215 eur a letenku si rezervujú tri týždne až dva mesiace pred odletom.

Medzi najčastejších návštevníkov Baleárskych ostrovov patria Nemci, Česi, Španieli, Angličania a Francúzi.

Ďalšie cesty, ktoré vyhľadávali cestovatelia:

  • Sicília
  • Santorini
  • Malta

V top 20 vyhľadávaných ostrovov sú aj Kréta a Rodos a Cyprus.

Zo španielskych ostrovov sa okrem Malorky tešia popularite Ibiza a Tenerife. Ibiza sa v rokoch 2018 a 2019 umiestnila na druhom mieste, v roku 2020 na treťom mieste a tento rok spadla na desiatu priečku v rebríčku obľúbenosti.

Slováci sú verní svojim obľúbencom

Najpopulárnejšie ostrovy medzi slovenskými cestovateľmi:

Obľúbenosť ostrovov medzi slovenskými cestovateľmi je už roky rovnaká, mení sa len ich poradie. Pred vypuknutím pandémie bola Malta v rokoch 2018 a 2019 na prvom mieste.

Ostrovy v Stredomorí boli medzi turistami zo Slovenska vždy obľúbené, ale pandémia a komplikácie, ktoré s ňou súvisia, spôsobili, že záujem o tieto destinácie ešte viac vzrástol.

Za zvýšený záujem vďačia predovšetkým svojej geografickej polohe, ktorá umožňuje rýchlo reagovať na meniacu sa situáciu. Mnoho cestujúcich dnes uprednostňuje lety na kratšie vzdialenosti.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #dovolenka #Malorka #ostrovy #dovolenka 2021
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy