Terasa baru Medusa Beach Club, ktorej pád zabil štyroch ľudí, nemala licenciu

Terasa baru v turistickom letovisku na ostrove Mallorca, pri páde ktorej minulý týždeň zahynuli štyria ľudia, nemala licenciu potrebnú na prevádzku. Uviedol to starosta metropoly Palma de Mallorca, podľa ktorého k nešťastiu prispel fakt, že obsluha podniku umožnila sústrediť príliš veľa hostí na jednom mieste. Informovali o tom miestne médiá.

29.05.2024 09:55
debata

Pri páde terasy reštaurácie Medusa Beach Club, ktorá sa nachádza na pobrežnej promenáde letoviska Playa de Palma neďaleko hlavného mesta ostrova, minulý štvrtok zomreli dve nemecké turistky, španielska zamestnankyňa podniku a zahynul aj muž zo Senegalu. Ďalších 16 ľudí bolo zranených, jeden z nich stále zostáva v nemocnici.

Starosta Jaime Martínez médiám povedal, že terasa prešla v roku 2013 rekonštruk­ciou, ale potom nezískala potrebnú licenciu.

V roku 2020 za to majiteľ dostal pokutu 4500 eur. Zatiaľ čo bar v podzemných priestoroch a reštaurácie na prízemí fungovali úplne legálne, prevádzka terasy v súlade so zákonom nebola, povedal Martínez.

Podľa predbežných zistení vyšetrovateľov mohlo k pádu prispieť to, že obsluha koncentrovala veľký stôl s 12 holandskými turistami v strednej časti terasy, zatiaľ čo krajné časti boli prakticky voľné. Celkovo bolo na terase vo chvíli nešťastia 21 ľudí.

Mallorca je najväčším z Baleárskych ostrovov, ktoré sa nachádzajú v Stredozemnom mori. Patrí medzi obľúbené turistické destinácie, len vlani ju podľa britskej stanice BBC navštívilo viac ako 17 miliónov ľudí.

debata chyba
Viac na túto tému: #Malorka #Mallorca #povolenie #terasa