Najčistejšie more? Nájdete ho v Chorvátsku, potvrdili analýzy

Podľa správy, ktorú zverejnila Európska komisia a Európska agentúra pre životné prostredie, kvalita vody na kúpanie v Chorvátsku patrí medzi najvyššie v Európe a je na prvom mieste v pobrežných vodách na kúpanie.

30.05.2024 06:30
Chorvátsko, more, rodina, melón, dyňa,... Foto:
Ilustračné foto.
debata

Zo správy, ktorá obsahuje údaje z minulého roka, vyplýva, že najvyšší podiel vynikajúcich vôd na kúpanie sa nachádza v Grécku, Chorvátsku, na Cypre a v Rakúsku, píše Croatia Week.

Správa zahŕňa 27 členských štátov EÚ, ako aj Albánsko a Švajčiarsko. Celkovo 85 % vody na kúpanie malo vynikajúcu kvalitu. Len 1,5 % vody na kúpanie malo zlú kvalitu.

dovolenka, cestovanie, more, turisti, sklamanie, problém, cestovná kancelária, Čítajte viac Odvrátená stránka Chorvátska: 7 tipov, na čo si dávať počas dovolenky pozor

Podľa smernice sa kvalita vody na kúpanie hodnotí na základe mikrobiologických údajov a klasifikuje sa ako zlá, dostatočná, dobrá alebo výborná.

Celkovo je kvalita pobrežných vôd na kúpanie v Európe lepšia ako kvalita vnútrozemských vôd.

Z 936 miest testovaných v Chorvátsku v roku 2023 bolo 905 (96,7 %) vynikajúcej kvality, 22 kvalitných a 5 dostatočne kvalitných. Žiadna nebola nekvalitná.

Chorvátsko, ktoré sa zameriava výlučne na pobrežné kúpanie, je na prvom mieste v Európe, pričom 886 z 894 tes­tovaných vôd má vynikajúcu kvalitu, čo je 99,1 %.

Ako vyzerá prejazd Pelješackým mostom v Chorvátsku
Video
Zdroj: TV Pravda
reštaurácia, pár, platba, platba kartou, karta, kreditka, debetka Čítajte viac Pivo za 1,8 eura, pizza od 7! Kde je najlacnejšie mesto Chorvátska?
debata chyba
Viac na túto tému: #Chorvátsko #Jadranské more