Pri brehoch Chorvátska sa objavila veľryba, môže ovplyvniť sezónu?

Veľryby si spájame skôr so šírymi oceánmi, no zdá sa, že si na ne budeme musieť zvyknúť aj na Jadrane.

12.06.2024 06:30
debata

V pondelok totiž tohto majestátneho tvora spozorovali v kanáli Mljet pri chorvátskom pobreží, a vôbec nejde o prvý prípad, píše CW.

Miestne médiá pripomínajú, že pozdĺž chorvátskeho pobrežia ich za posledné roky zočili už niekoľkokrát.

Národný park Mljet v pondelok prijal viacero správ o pozorovaní veľrýb v kanáli Mljet, medzi Polačou a Trstenikom. Vedenie parku nemalo viac informácií, ani nezistilo, o aký druh veľryby išlo.

Vydalo však varovanie, aby sa ľudia v lodiach k veľrybe nepribližovali.

Pozorovanie veľrýb nie je v Jadranskom mori také výnimočné ako by si človek myslel. Vlani pred Komižou na ostrove Vis zachytili na video dve skupiny po tri až päť veľrýb. Boli to veľryby, ktoré sú po modrej veľrybe druhým najväčším druhom na Zemi.

Nedávno začal medzinárodný tím vedcov z Chorvátska a Talianska študovať veľryby Cuvierove v tomto regióne.

A minulé leto sa ukázali pri ostrove Korčula dokonca aj vorvane.

dovolenka, cestovanie, more, turisti, sklamanie, problém, cestovná kancelária, Čítajte viac Odvrátená stránka Chorvátska: 7 tipov, na čo si dávať počas dovolenky pozor jedovatá ryba, Chorvátsko, Čítajte viac Panika v Chorvátsku: V mori pri Istrii sa objavila najjedovatejšia ryba sveta, liečba neexistuje opaľovanie sa - slnenie - pláž - piesok - ochranný faktor Čítajte viac Do Chorvátska na piesok? Tu je top 7 miest, ktoré vás príjemne prekvapia

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Chorvátsko #veľryba #veľryby #Jadranské more