Ďalšie tragické útoky za posledné mesiace
Maledivy sú známe svojimi bielymi piesočnatými plážami, tyrkysovými lagúnami a koralovými útesmi, no podľa Samudra Maldives sú tiež domovom približne 30 druhov žralokov.
Patria sem žraloky kladivohlavé, žraloky tigrované, žraloky veľrybie a žraloky šedé. Zo záberov však nie je jasné, ktorý z nich útočil.
Mnoho hotelov a rezortov na ostrove ponúka hosťom plávanie so žralokmi ako aktivitu so sprievodcom.
„Väčšina žralokov v blízkosti Maldív je priateľských a prípady útokov žralokov sú zriedkavé. Ale stretnutia s maldivskými žralokmi tigrovanými a žralokmi fúzatými sa môžu skončiť smrťou, ak sa neprijmú preventívne opatrenia,“ vysvetľuje dovolenková webová stránka.
Tragické stretnutie so žralokom sa udialo v auguste pri Jamajke, keď dravec napadol tínedžera. Morský predátor napadol aj tento mesiac surfera pri Havaji.