Spájate si Turecko s vôňou silnej čiernej kávy? Turkom už nechutí

Šálka silnej horúcej čiernej tureckej kávy znamená pre mnohých ľudí symbol tureckej tradície. Mnohí Turci však už dávajú prednosť importovanému kapučínu, latte alebo čaju.

10.04.2011 16:03
turecká káva Foto:
Silná čierna turecká káva už nie je v Turecku tak obľúbená. Mladí Turci dávajú prednosť kapučínu či esspresu.
debata

Tradičná káva, ktorá sa postupne zohrieva v špeciálnom hrnci a podáva sa v malých šálkach s trochou peny, sa v Turecku pije od 16. storočia. Je spojená s určitými rituálmi a jej príprava si vyžaduje čas a starostlivosť. To však už prestáva zodpovedať tempu moderného života. Mladí Turci, rovnako ako ich vrstovníci na celom svete, radšej siahnu po kapučíne, espresse alebo macchiate z globálneho kaviarenského reťazca, keď sa ponáhľajú do práce.
Niekto vníma tento trend ako potvrdenie toho, že Turecko sa stále viac približuje k západnej kultúre. Iní však hovoria, že sladký čaj, ktorý podávajú v pohároch z tenkého skla, patrí k Turecku viac ako káva.

Od chvíle, keď sa Osmanská ríša prvýkrát rozprestrela od Jemenu k Istanbulu, sa turecká káva začala šíriť po Európe. Dodnes sa pije na Balkáne a na Blízkom východe. Sú s ňou spojené rôzne rituály od zásnub až po veštenie budúcnosti. Káva sa stala spájajúcim prvkom spoločnosti, čo sa prejavilo aj v prísloví „šálka kávy znamená štyridsať rokov priateľstva“.

Hamdi Akan, nadšenec pre kávu a profesor medicíny na ankarskej univerzite, nie je z modernej peny na káve nadšený. „Spoločnosť sa stále viac amerikanizuje,“ hovorí, kým si upíja tureckú kávu s vodou a pochutnáva si na zákusku v ankarskom obchodnom dome.

Turci so svojou krajinou už viac spájajú tradíciu čaju

Na Akanovej webovej stránke je anketa, ktorej výsledky naznačujú, že viac než káva reprezentuje tureckú kultúru čaj. Je lacnejší, pestuje sa priamo v Turecku a jeho producenti ho masívne propagujú.

Do Turecka sa z Brazílie v posledných 45 rokoch každoročne doviezlo 9-tisíc ton kávy. Počet obyvateľov krajiny sa však za túto dobu viac ako zdvojnásobil. Naproti tomu spotreba čaju vzrástla za posledné roky zo 150-tisíc ton na 220-tisíc ton.

„Trh s čajom neustále rastie. Vstupujú naň nové súkromné spoločnosti a naša reklamná kampaň tiež pomáha zvyšovať spotrebu,“ hovorí Huseyin Keles, manažér štátnej čajovej firmy Caykur. V Turecku sa ročne vypestuje 180-tisíc ton čaju a ďalších 40-tisíc ton sa dováža.

Pitie kávy sa stále častejšie viaže na špeciálne príležitosti. Keď sa syn v rodine chystá na svadbu, kávový rituál umožňuje jeho rodičom vyjadriť názor na nevestu. Ak pochvália jej kávu, znamená to, že oceňujú jej šikovnosť v kuchyni.

Niektorí Turci zamestnávajú v kaviarni veštcov

Niektoré spoločnosti sa v snahe prebudiť záujem Turkov o tradičnú kávu oživili starý rituál veštenie z kávovej usadeniny. Turci tradične po dopití kávy obracajú svoju šálku hore dnom. Veria, že vzorec, ktorý usadenina vytvorí, je zviazaný s osobnou budúcnosťou. Mnoho kaviarní preto zamestnáva profesionálnych veštcov, aby tak prilákali zákazníkov.

„Prechádzate ťažkým obdobím, niekto vás veľmi sklamal, ale nenechajte svoje srdce smútiť,“ hovorí veštkyňa Aysa jednému zákazníkovi v ankarskej kaviarni Cafe Orti. Vraj má denne okolo dvadsať zákazníkov, častejšie sú medzi nimi ženy ako muži.

Akan sa snaží odvrátiť ústup tradičnej kávy iným spôsobom. Požiadal vládu, aby donútila medzinárodné kaviarenské reťazce zaradiť do ponuky aj pravú tureckú kávu. Zároveň však priznáva, že nemôže donútiť zákazníkov, aby si ju kupovali. „Ľudia si v Starbucks pravdepodobne neobjednajú tureckú kávu, aj keď ju tento medzinárodný reťazec ponúka. Najväčším problémom je nedostatok variantov tureckej kávy. Nie je možné ju podávať s niekoľkými rôznymi príchuťami,“ hovorí.

Haluk Tuncay, vedúci ankarskej kaviarne Kocatepe Kahye však hovorí, že rastúci patriotizmus v Turecku tradičnému nápoju pomohol. Niektorí zákazníci začali bojkotovať americké výrobky, keď Kongres označil masakru Arménov v roku 1915 za genocídu, čo Ankara jednoznačne odmietla.

„V kávovom zrnku sú tisíce častí,“ hovorí Tuncay. „Práve pomalé zohrievanie dáva tureckej káve jej chuť. Keď kávu zalejete horúcou vodou, mnoho týchto častí sa v nej rozplynie.“ Zároveň však dodáva, že ľudia už tradíciu opúšťajú mnoho rokov. Čo sa týka kávy, „turecké“ jednoducho nie je trendy.

debata chyba