Novinky v akvaparkoch a na kúpaliskách

Na Slovensku je už naozaj kde sa kúpať. Termálnych kúpalísk, akvaparkov je dosť a teraz vďaka horúčavám priamo praskajú vo švíkoch.

23.07.2010 16:31 , aktualizované: 24.07.2010 15:21
Tatralanadia, tobogány Foto:
Tobogány v najväčšom slovenskom akvaparku Tatralandia v Liptovskom Mikuláši.
debata

Najväčší akvapark na Slovensku – Tatralandia v Liptovskom Mikuláši – investoval do nových atrakcií a skvalitnenia služieb pred letnou sezónou 2,8 mil. eur. Tento rok pribudol tobogan Boomerang Raft Ramp. Ide o najväčšiu raftovaciu U-rampu v Európe. „Spolu s raftovacím lievikovým toboganom Tornado, ktorý sme uviedli vlani, tvoria vrchol adrenalínovej zábavy. Okrem toho pribudli ďalšie atrakcie pre deti aj dospelých. Komfort návštevníkov zvýšili nové šatne so zázemím, zdvojnásobili sme počet slnečníkov a ležadiel, ktoré sú zadarmo. Rozšírili sme letné terasy aj tím animátorov, ktorí každý deň bavia návštevníkov,“ informoval generálny riaditeľ Tatralandie Peter Pačin.

Aktuálna návštevnosť Aquaparku Tatralandia je podľa marketingového riaditeľa Tatralandie Miroslava Parobeka porovnateľná s minuloročnou. „Vlani pri poklese počtu návštevníkov z Poľska narástol počet hostí zo Slovenska a z Českej republiky. Teší nás, že v tomto roku tento trend pokračuje a mierne stúpa aj návštevnosť Poliakov,“ uviedol Parobek.

Pred tohtoročnou letnou sezónou v Tatralandii podľa Parobeka nezvyšovali ceny. Vo vodnom svete rozšírili ponuku časových vstupov. Okrem celodenných a po 17. hodine zaviedli aj vstupy po 15. hodine. Zvýhodnené ceny ponúka rodinný vstup. Do Tatralandie majú bezplatný vstup všetky deti do 90 cm. Novinkou je spoločný lístok so strediskom Jasná, vďaka ktorému môžu návštevníci navštíviť za zvýhodnenú cenu Aquapark Tatralandia a vyviezť sa lanovkou.

„Naše termálne kúpalisko sa môže pýšiť absolútnou novinkou,“ informuje Zuzana Váradyová z Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi. „Deti sa môžu vyšantiť v novootvorenom krytom zábavnom bazéne, kde je jedinečná atrakcia a úplná novinka leta 2010: interaktívne vodné ihrisko Vodná veža.“

V AquaRelax v Kubíne pribudla od minulého roka relaxačná záhrada, ktorá je ideálnym miestom relaxu a oddychu. Súčasťou exteriéru je tiež nový Aquafun Park s najnovšou atrakciou, obrovským nafukovacím Pirátskym ostrovom – táto atrakcia je pre všetkých návštevníkov zadarmo. Medzi najobľúbenejšie patrí aj Divoká rieka, tobogany, dvojšmykľavka Niagara a Hojdací záliv.

debata chyba