Letenka kúpená s predstihom vyjde aj o pätinu lacnejšie

Ani cestovanie lietadlom do obľúbených letovísk nemusí vyjsť až tak draho, ako sa na prvý pohľad zdá. Letenky kúpené dva mesiace vopred stoja o desiatky eur menej.

12.07.2009 16:50
Lietadlo Foto:
Lietadlo
debata

Rodiny, ktoré si teraz naplánujú výlet na koniec prázdnin či začiatok septembra, tak môžu ušetriť aj pätinu z ceny. „Mesiace pred odletom má spoločnosť v predaji tie najlacnejšie triedy, ktoré sa vypredávajú ako prvé. Preto je už tesne pred odletom veľmi ťažké zohnať letenku za výhodnú cenu,“ povedal Lukáš Švaro zo spoločnosti pelikan.sk.

Napríklad letenka z Bratislavy/Viedne do Malagy, ktorú si kúpi dovolenkár teraz, s odletom v druhej polovičke augusta, ho vyjde na 234 eur (asi 7-tisíc korún). Keby si rovnakú letenku kúpil pred mesiacom, stála by 202 eur (6-tisíc korún). Ak by bola kupovaná v marci, bolo by to ešte menej. Pri lete s klasickou leteckou spoločnosťou sa skôr oplatí siahnuť po spiatočnej letenke namiesto dvoch jednosmerných. „Pri nízkonákladových spoločnostiach to však už neplatí. Výhodnejšie je nakombinovať si cestu na dvakrát,“ doplnil Švaro.

Pri letoch s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami si však treba dať pozor aj na to, kam aerolínie prilietajú. Či to nie je na menšie regionálne letisko vo väčšej vzdialenosti od cieľového mesta.

...
debata chyba