Najlepšie tajné pláže Chorvátska: Raj pre tých, čo hľadajú ticho a pokoj

ela | 03.08.2022 06:00
Chorvátske pobrežie sa chváli 718 ostrovmi, 389 ostrovčekmi a 78 útesmi. Okolo nich sa rozprestierajú krásne a obľúbené pláže, ktoré obmýva čisté more. Obľúbené pláže sú však aj plné, a tak nevyhovujú turistom, ktorí hľadajú skutočne pokoj a nerušený relax.

Tu je zoznam tých najkrajších „tajných“ pláží Chorvátska. Mnoho ľudí o nich nevie, a tak sú dokonalým útočiskom v lone stredomorskej prírody.

1. Nugal

Pláž Nugal sa nachádza na Makarskej riviére, medzi mestami Makarska a Tučepi. Táto divoká pláž je vzdialená asi 2 kilometre od mestského prístavu a je prístupná len po lesných cestách alebo loďou. Nugal je pokrytá jemným bielym pieskom a kamienkami a je obklopená vysokými útesmi a hustou vegetáciou. Kedysi to bolo útočisko nudistov.

Odesa, Ukrajina Čítajte viac Svetoznáme delfinárium, lunapark pri mori... Dnes sú pláže Odesy zamínované a hotelieri zničení

2. Stiniva

Stiniva je divoká pláž na ostrove Vis. Je to vlastne malá zátoka obklopená vysokými strmými útesmi, takže je lepšie prístupná po mori ako pešo.

ibo sutaz Dávame do pozornosti Nepremeškajte možnosť vyhrať kosačku v hodnote 599 €

Celú ju pokrývajú biele, ligotavé kamienky. Voda na pláži Stiniva je čistá a čisto modrá. Keďže je maličká – má dĺžku asi 70 metrov – má romantickú atmosféru, čo z nej robí skvelý úkryt pre páry, ktoré hľadajú súkromie.

Zátoka Stiniva na chorvátskom ostrove Vis Foto: SHUTTERSTOCK
Zátoka Stiniva, ostrov Vis, Chorvátsko Zátoka Stiniva na chorvátskom ostrove Vis
Erotika po slovensky - skutočné príbehy ponúknu Hriešne spovede Čítajte viac Nazrite do pompejských spální: Výstava erotického umenia odhalí, čo sa dialo za dverami

3. Pasjača

Pláž Pasjača je jednou z najobľúbenejších chorvátskych pláží na Instagrame. Kto uvidí nádherné majestátne skaly, ktoré ju obklopujú, nebude pochybovať, že táto pláž je neuveriteľne fotogenická.

A práve vďaka svojim ikonickým skalám je Pasjača do istej miery neprístupná, pretože najprv musíte vyliezť 250 metrov nad more a potom zísť po skalných schodoch zasa dole.

Pasjača je preto ideálnou plážou pre dobrodruhov a tých, ktorí chcú stráviť leto na exotickom mieste. Pláž v roku 2019 vyhlásili za najlepšiu európsku pláž a zároveň ju zaradili aj medzi 10 najlepších miest pre letnú dovolenku podľa European Best Destinations.

Jeho pôda sa skladá zo štrku a piesku. Ak ste milovníkom nedotknutej prírody, túto krásnu pláž by ste si nemali nechať ujsť. Pasjača je od Dubrovníka vzdialená asi tridsať kilometrov a neďaleko je parkovisko, kde môžete nechať auto.

letná dovolenka, leto, more, deti, pláž, piesok, cestovanie, dievčatá, plavky, slnko, opaľovanie, kúpanie, hra Čítajte viac Idete do Chorvátska? Tu je 6 atrakcií Dalmácie, kam určite vezmite deti

4. Divna

Hoci jej meno by mohlo znamenať, že s ňou niečo nie je v poriadku, pláž Divna, ktorú nájdete 10 kilometrov od Trpanja, je jednou z najkrajších pláží v tomto regióne. Názov pláže – Divna – v chorvátčine totiž znamená krásna.

Vďaka tyrkysovej farbe mora a bielemu piesku si budete chvíľami myslieť, že ste v Karibiku. Divna však myslela aj na milovníkov kamienkov, a preto časť svojej plochy si prenechala aj zakamienkovanú.

Vďaka čistote, teplu a plytkému moru je táto pláž dobrou voľbou pre deti či neplavcov. Obklopuje ju divoká príroda, prevažne borovicové lesy.

pláž, more, dovolenka, cestovanie, leto, opaľovanie, Čítajte viac Top 5 najlepších pláží na chorvátskom ostrove Hvar. Ktoré z nich ste už navštívili?

5. Rt Kamenjak

Len 10 kilometrov južne od mesta Pula, asi 20 minút jazdy od Premantury, sa nachádza polostrov Kamenjak a na ňom pláž Rt Kamenjak.

Celý polostrov je známy svojím pestrým rastlinstvom – kvitne tu viac ako 550 rôznych rastlín, z ktorých väčšinu tvoria orchidey.

Dokonca magazín Lonely Planet zaradil Rt Kamenjak na zoznam najlepších lokalít pre skrytú dovolenku v Stredozemnom mo­ri.

Pláž je prevažne kamenistá, ploché skaly sú vhodné na opaľovanie a skákanie.

dieťa, pláž, leto, dovolenka Čítajte viac Top 6 ostrovov Chorvátska: Najslnečnejší, najzelenší... Vyberte si!

6. Sahara

Na chorvátskom ostrove Rab, v regióne Kvarner, sa nachádza piesočnatá pláž Sahara. Je obklopená borovicovým lesom, ktorý poskytuje dokonalú ochranu pred prudkým slnkom.

Na Saharu sa dá dostať loďou alebo pešo, po značenom chodníku, ktorý vedie cez les.

Na tejto pláži je navyše množstvo divokej vegetácie, vďaka čomu je jednou z najkrajších prírodných pláží v Chorvátsku. Okrem časti, ktorá je určená pre bežných návštevníkov, je Sahara obľúbená aj medzi nudistami.

pláž, more, dovolenka, leto, letná dovolenka, ležadlo, lehátko, cestovanie, piesok, opaľovanie, more, kúpanie, slnko, slnenie, plavky, klobúk, oddych, relax Čítajte viac Najlepšie pláže v Európe má Španielsko, Taliansko aj Chorvátsko

7. Ručica

Na krásnu Ručicu sa dá dostať autom, loďou alebo pešo, nachádza sa neďaleko chorvátskeho mesta Novalja.

Táto piesočnatá a čiastočne divoká pláž očarí plytkým teplým morom, ktoré má krištáľovo čistú vodu.

Ani na vrchole letnej sezóny nie je na pláži Ručica žiadna tlačenica, takže je to skutočný raj pre hľadačov pokoja.

Bojnický zámok, studňa, jaskyňa Čítajte viac Najtajomnejšie miesto Dalmácie: 10 studní, ktorých pôvod je záhadou

8. Sveti Ivan

Pláž Sveti Ivan sa nachádza v severnej časti Chorvátska v meste Lubenice. Je obklopená bohatou vegetáciou a divokou prírodou.

Vôňa rôznych stredomorských rastlín, ktoré sa šíria cez pláž Sveti Ivan, robí toto miesto jedinečným.

Hoci nejde o ľahko dostupnú pláž, nedotknutá príroda je veľkým lákadlom. Najčastejšími hosťami tejto pláže sú okrem dobrodruhov rodiny s deťmi.

Táto pláž sa umiestnila na 15. mieste v zozname 40 najkrajších pláží sveta magazínu Bild.

Dubrovnik Čítajte viac Top 9 turistických destinácií desaťročia: Žiari Chorvátsko aj Island

9. Ciganka

Ciganka sa nachádza necelé 3 kilometre od Loparu v Chorvátsku. Táto pláž je skutočným zázrakom prírody, pretože ju obklopuje divočina a sú na nej pieskové pyramídy.

Okrem toho je známa aj tým, že ju navštevuje veľké množstvo nudistov.

Ciganka je ideálna pre tých, ktorí počas letnej dovolenky hľadajú viac intimity a pokoja, pretože je trochu izolovaná a skrytá.

Dubrovník, lekáreň, Chorvátsko Čítajte viac Viete, kde sa nachádza najstaršia lekáreň v Európe?

10. Sakarun

Pláž Sakarun, ktorá sa nachádza na ostrove Dugi Otok, predstavuje nádhernú zmes čistého bieleho piesku a krištáľovo čistej morskej vody, to všetko obklopené borovicami. Preto ju väčšina návštevníkov opisuje ako „karibskú atmosféru v srdci Európy“.

Sakarun sa nachádza na otvorenom mori a je chránený dlhým zálivom, takže teplota vody je vždy príjemná. Voda je tu plytká, vďaka čomu je toto miesto ideálnym pre rodiny s malými deťmi.

rovinj, chorvátsko, leto, dovolenka, Istria, more Čítajte viac Hrozivá predpoveď OSN: Chorvátsko o pár rokov zaleje more

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ