Zo zrúteného Azúrového okna je podmorská atrakcia. Potápači riskujú pre zábery

Na internete sa objavili prvé podvodné videá niekdajšieho Azúrového okna, ktoré sa minulý týždeň počas búrky prepadlo do mora. Niekdajšia maltská atrakcia fascinovala milióny turistov, teraz odpočíva na dne pri maltskom ostrove Gozo.

Azúrové okno, Malta, more
Azúrové okno ma maltskom ostrove Gozo. 50 metrov vysoký vápencový oblúk sa zrútil do mora po búrke.
Autor: ,

Profesionálny potápač George Vassallo z mestečka San Lawrenz, ktoré sa hrdilo vápencovým oblúkom, sa teraz rozhodol preskúmať, v akom stave pod vodou odpočíva. Z jeho ponoru vzniklo fascinujúce video, uvádza Timesofmalta.com.

Vassalo, ktorý sa v okolí pamiatky potápal od detstva, hovorí, že sutiny sú roztrúsené od hĺbky asi 10 metrov po 50 metrov pod hladinou.

Aj napriek dočasnému zákazu prístupu do oblasti videl George v okolí množstvo potápačov. Ďalšie zábery rozdrobených skál nakrútil potápač Raniero Borg.

Azúrové okno, ktoré Maltu preslávilo, vzniklo po tom, ako sa dávnejšie zrútili do mora dve vápencové jaskyne. Erózia kameňa však pokračovala, a teraz sa pod nápormi vetra a vody jeho štruktúra úplne narušila.

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
výletná loď, plavidlo,

Zabudnite na najväčšiu výletnú loď sveta: Prichádza ešte gigantickejšia Symphony

21.03.2017 07:00

Spoločnosť Royal Caribbean, ktorá len vlani vypustila na vlny oceánov gigantickú výletnú loď Harmony of the Seas, sa už chystá prekonať svoj vlastný rekord.

žena, leto, pláž, piesok, more, dovolenka, nápoj, klobúk,

Najpreplnenejšie európske pláže: Túžite po pokoji? Týmto sa vyhnite

16.03.2017 07:00

K ideálnej dovolenkovej predstave istotne nepatria na seba natlačené ležadlá a deky, hluk a tiene a vône okolitých rekreantov.

Queen Mary, loď, parník, more

Historická loď Queen Mary sa rozpadáva, je celá hrdzavá a pomaly nebezpečná

15.03.2017 14:00

Zaoceánska loď hostila hollywoodske celebrity a počas 2. svetovej vojny prepravovala amerických vojakov do Európy. Potrebuje opravu až za 300 miliónov.

Slovenský zväz telesne postihnutých, ZO č. 20

30.03.2017 00:02

Organizácia telesne postihnutých s kombinovanými postihmi, sklerózou multiplex, detskou mozgovou obrnou, vrodenými a získanými postihmi.

ZO SZTP Trenčianska Teplá

29.03.2017 23:56

Sme občianske združenie Slovenského zväzu telesne postihnutých, pobočka Trenčianska Teplá.

Telovýchovná jednota Štadión Trenčín

TJ Štadión Trenčín

29.03.2017 23:51

Cieľom občianske združenia TJ Štadión Trenčín je výchova mládeže a detí. Organizujeme rôzne podujatia za účelom športovania, výchovy detí a propagácie športu.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

29.03.2017 23:45

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.