Eisenhüttenstadt, čo v preklade znamená „Oceľárske mesto“, vzniklo v roku 1950 ako prvé mesto postavené na zelenej lúke za čias východonemeckého socialistického režimu.
Vzťah sa začal, keď mal 18 rokov, a obaja tínedžeri boli v krajine len ako turisti.
Turista, ktorý mal okolo dvadsiatky, bol nájdený „úplne nahý“ na úpätí schodov na ulici.
Dve deti utrpeli zranenia po tom, čo silný náraz vetra vyniesol nezabezpečený nafukovací hrad vysoko do vzduchu.
Máme obavy z rizika veľkej útočnej vojny v Európe, povedal šéf Spolkového úradu pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách.
Kriminalita na niektorých miestach bujnie a polícia je bezradná. Ktoré oblasti sú na tom najhoršie?
Na východnom pobreží leží miesto, kde sa udialo čosi nepochopiteľné.
Marsaxlokk je ideálnym miestom pre tých, ktorí túžia po neobjavených kútoch známych destinácií.
Horúce chvíle o polnoci, no nie v súkromí izby, ale v divočine pieskových dún. To možno niekomu znie ako romantický a nezabudnuteľní zážitok.
Pozrite si, ako vyzerá zrekonštruovaná fontána v okolí Barlolámača.
Podľa výskumu vážia budovy mesta až 760 miliárd kilogramov.
O tom, že aj ubytovanie môže byť zážitkom, či už príjemným, alebo skôr desivým, svedčia rôzne miesta ako domčeky na stromoch, majáky či bunkre...
Dubaj je miestom rôznych extrémov, rekordov a vrcholov rebríčkov. Najnovší výsledok v hodnote vyše "50", ho však neteší.
„Hlavným problémom je nedostatok bytov, nie krátkodobé prenájmy. Riešením je stavať nové bývanie,“ tvrdí hovorca Airbnb.
Najnovší incident vyvolal vlnu diskusií na sociálnych sieťach, ale aj mimo nich.
Každý rok nám zomiera niekoľko členiek...
V krajine, ktorá je synonymom pre technologický pokrok, pracovnú disciplínu a precízne tradície, vyrástla zvláštna generácia mladých ľudí, ktorí sa rozhodli zo spoločnosti úplne stiahnuť.
Times Square sa volalo Longacre Square a zmenilo sa to až vtedy, keď sa do jednej z budov presťahovala redakcia novín The New York Times.
Keď sa povie “drahá stavba”, mnohým napadne či Burj Khalifa alebo diaľnica na Slovensku.
Región zažil v roku 2023 len 20 prenocovaní na 1000 obyvateľov.
Ich chodby sú dlhé ako ulice, výťahy slúžia tisícom hostí denne a služby sú také komplexné, že mnohí návštevníci z hotela počas pobytu ani nevychádzajú.
Tento 129-izbový dom postavil pápež Ján Pavol II. v roku 1995, aby kardinálom zabezpečil ubytovanie počas konkláve.
Hľadáte destinácie, ktoré vás prekvapia svojou autentickosťou, kultúrnym bohatstvom a zároveň nie sú preplnené turistami?
Už takmer 20 rokov zažívajú obyvatelia Pchjongjangu každodenný budíček, ktorý by v iných častiach sveta pôsobil ako scéna z dystopického filmu.
V USA je na jedálnom lístku senátnej reštaurácie fazuľovica už od roku 1908. A čo Európa? Aj tu sa nájdu chutné (a občas zvláštne) parlamentné zvyky.