Vyberáme divy Slovenska - NAJ technickou pamiatkou je Telgárska slučka a Chmarošský viadukt

Anketa Divy Slovenska podľa čitateľov Pravdy má ďalšieho víťaza. Za naj slovenskú technickú pamiatku ste zvolili Telgársku slučku (tunel) a Chmarošský viadukt.

11.08.2014 00:00 , aktualizované: 18.08.2014 10:50
Chmarossky viadukt Foto:
Telgárska slučka a Chmarošský viadukt.
debata (2)

Čitatelia majú možnosť celé leto hlasovať v ankete Divy Slovenska podľa čitateľov Pravdy. Z tých, ktorí sa na webe do hlasovania zapoja, každý týždeň vyžrebujeme piatich, ktorých odmeníme BLUE palivovými kartami Slovnaft v hodnote 30 eur.

Minulý týždeň ste hlasovali za NAJ technickú pamiatku. Do hlasovania sa zapojilo 2180 čitateľov, čo je zatiaľ najviac zo všetkých kôl ankety. Najviac bodov (priemerná známka 8,04 z 10 možných bodov) v kategórii technické pamiatky získala Telgárska slučka (tunel) a Chmarošský viadukt. Na druhom mieste skončili banské pamiatky v Štiavnických vrchoch (7,30 bodu) a na treťom Čiernohronská železnička (7,27 bodu).

Spomedzi súťažiacich v 7. kole sme vyžrebovali 5 výhercov, získavajú palivové karty na tankovanie v hodnote 30 €. Sú to: Monika Bošková, Lutila; Marián Kubran, Krakovany; Marián Domček, Trenčín; Jozef Makovický, Liptovský Mikuláš; Peter Kulich, Kolárovo

Prvý týždeň ste vyberali NAJ slovenský hrad a v ankete, na ktorej sa zúčastnilo vyše 2000 hlasujúcich, najviac bodov – 8,66 – získal suverénne Oravský hrad. Pozrite si kompletné poradie NAJ hradov.

Druhý týždeň ste vyberali NAJ slovenské mesto – zvíťazil Prešov s výsledkom 7,67 bodu. Pozrite si kompletné poradie NAJ miest.

Tretí týždeň ste vyberali NAJ slovenský zázrak vody. – v tejto kategórii zvíťazili vodopády Slovenského raja s výsledkom 8,17 bodu. Pozrite si kompletné poradie NAJ zázrakov vody.

Štvrtý týždeň čitatelia hlasovali za NAJ klenot ľudovej architektúry. Do hlasovania sa zapojilo 766 čitateľov, ktorí rozhodli o víťazovi – drevených kostolíkoch. Tie zvíťazili s 7,82 bodmi. Pozrite si kompletné poradie NAJ klenotov ľudovej architektúry.

Piaty týždeň za NAJ zázrak prírody. Pozrite si kompletné poradie NAJ zázrakov prírody.

Šiesty týždeň ste hlasovali za NAJ zámok, kaštieľ či palác. Víťazom sa stal Bojnický zámok. Pozrite si kompletné poradie NAJ zámkov, kaštieľov či palácov.

Hlasovať môžete v článkoch o divoch Slovenska, všetko podstatné nájdete na adrese www.pravda.sk/divyslovenska

NAJ technická pamiatka

Oznámkujte 12 vybraných technických pamiatok Slovenska bodmi od 1 do 10.

Hlasovalo 2180 ľudí.

Chmarossky viadukt
Telgárska slučka (tunel) a Chmarošský viadukt.

Solivar Prešov
Kultúrno historická pamiatka Solivar Prešov.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #víťaz #hlasovanie #Divy Slovenska #technické pamiatky #Telgárska slučka (tunel) #Chmarošský viadukt