Opatrnosť či harakiri? Krajina otvorí hranice až v roku 2021

, 14.06.2020 07:00

Medzinárodné lety najskôr od februára 2021 a rozbeh domáceho cestovného ruchu nie skôr ako v decembri 2020 - takto vidí budúcnosť cestovania Juhoafrická republika.

Výbor pre posudzovanie rizika šírenia koronavírusu v JAR vyhlásil 1. júna v krajine 3. stupeň bezpečnostných opatrení, čo podľa Travel Pulse znamená, že domáce a medzinárodné cestovanie je stále zakázané, s výnimkou služobných ciest.

Hotely sa môžu znovu otvoriť, iba ak poskytujú ubytovanie pre obchodných cestujúcich. Všetky rekreačné zariadenia a atrakcie musia zostať zatiaľ zatvorené.

Po prekonaní epidémie bude prvou fázou oživenia tohto odvetvia domáci cestovný ruch, po ktorom bude budúci rok nasledovať regionálny a medzinárodný cestovný ruch, oznámil tamojší minister cestovného ruchu Mmamoloko Kubayi-Ngubane.

Posledné dva mesiace boli pre celosvetový turizmus mimoriadne ťažké a výnimkou nebola ani Juhoafrická republika.

Mnoho firiem a hotelov bojuje o prežitie a podľa prognózy bude v JAR ohrozených až 600 000 pracovných miest, ak do septembra nedôjde k oživeniu ekonomiky a cestovania.

Telegraph.co.uk; Onemileatatime­.com; Standard.co.uk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koronavírus #Juhoafrická republika #JAR #Covid-19 #cestovný ruch #cestovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku