Zatopená dedina duchov by mohla opäť uzrieť svetlo sveta

09.06.2020 07:00

Dedinu Fabbriche di Careggine založili v 13. storočí a od 40. rokov minulého storočia je opustená.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Il Tirreno (@iltirreno),

Stredoveká toskánska dedinka Fabbriche di Careggine by mohla po rokoch čoskoro znovu uzrieť svetlo sveta. Podľa cestovateľského portálu Lonely Planet leží obec už 25 rokov vkuse pod vodou. Onedlho by sa podľa ORF však mohla znovu vynoriť spod hladiny.

Dedinu založili v 13. storočí a od 40. rokov minulého storočia je opustená. Vtedy ju pre výstavbu priehrady na rieke Edron zaplavilo umelo vytvorené jazero Vagli a všetci jej obyvatelia sa museli presťahovať.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Tourmeon (@tourmeonuae),

Odvtedy jazero už štyrikrát vypustili, naposledy v roku 1994. Podľa portálu Lonely Planet by ho mali čoskoro opäť vypustiť a „dedina duchov“ tak možno znovu „vypláva na povrch“.

Priehrada patrí talianskemu energetickému koncernu ENEL. Spoločnosť podľa portálu momentálne zvažuje možnosť najbližšieho vypustenia jazera v roku 2021.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Gianluca Menciassi (@gianluca.menciassi),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Mauro Prontelli (@prontellimauro),

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Toskánsko #dedina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku