Pre prázdninujúce deti je v Košiciach pripravený bohatý program

Košická zoologická záhrada pripravila jarný prímestský tábor. Zmysluplne tráviť voľný čas môžu deti aj v pobočkách knižnice pre mládež a v centre voľného času.

Košice
Košice
Autor:

Na jarné prázdniny, ktoré sa začínajú v Košickom a Prešovskom kraji od 6. marca, mestské organizácie pripravili množstvo celodenných programov. Deti môžu tráviť čas v centrách voľného času, v zoologickej záhrade či v pobočkách knižníc.

Bohatý program, neopakovateľné zážitky a pobyt na čerstvom vzduchu sľubuje košická Zoologická záhrada v Kavečanoch, ktorá pripravila 4. ročník jarného prímestského tábora. Počas prázdnin môže dieťa tráviť v zoo jeden alebo aj päť dní. V cene je zahrnutá doprava, celodenný program a stravovanie.

Deti dostanú desiatu, obed a olovrant, vrátane pitného režimu. Môžu sa tešiť na návštevu zázemia chovných zariadení, živú prezentáciu s názvom Dotkni sa hada, uvidia, ako sa prebúdzajú medvede a pozorovať môžu aj rysy ostrovidy. Nebude chýbať množstvo hier a súťaží.

Knižnica pre mládež mesta Košice pozýva školákov na jarné prázdniny do knižnice, kde na nich čaká zaujímavý program, ktorý pripravili mimoškolské pobočky knižnice.

Tie budú počas prázdnin svojim návštevníkom k dispozícii v nezmenených otváracích hodinách. Počas prázdnin má knižnica otvorené len svoje mimoškolské pobočky, keďže sú školy zatvorené.

„Ich služby však môžu využívať všetci čitatelia s platným čitateľským preukazom, ale aj tí, ktorí sú registrovaní na práve zatvorených školských pobočkách," informuje Iveta Hurná, riaditeľka knižnice.

Program tohtoročných jarných prázdnin ponúkne zážitkové čítania, tvorivé dielne. Určite sa oplatí zúčastniť napríklad na Jarnom maratóne s Maťkom a Kubkom v pobočke v OD MIER a v LitParku si vyskúšať výtvarné umenie quilling, ktoré pracuje s papierovými prúžkami alebo sa deti môžu zahrať na interaktívnej tabuli. Zaujímavý bude aj program ďalších pobočiek.

V Nezábudke a v pobočke v OC Merkur si deti môžu vyrobiť darčeky a vymyslieť básničky pre svoje mamičky k sviatku žien a v pobočke na Humenskej si zase môžu vypočuť zážitkové čítanie Prečo nekvitneš.

Každý prázdninový deň je pripravená pestrá ponuka aktivít aj v pobočkách Centra voľného času. Deti sa môžu tešiť napríklad na prázdninový klub na Orgovánovej 5 alebo na prázdninové planetárium na Popradskej 86. Podrobnejšie informácie nájdu záujemcovia na stránke www.cvckosice.sk.

Čítajte viac

Hrad, zámok, Dolné Rakúsko,

Sabinov sa stal križovatkou hradných ciest

26.03.2017 15:00

Sabinov prebral štafetu v propagácii hradov vo svojom okolí. Do jeho centra bola premiestnená železná brána symbolizujúca Prešovskú hradnú cestu.

moskva, rusko, smog

Moskva si neváži Le Corbusierov klenot. Ohrozuje ho obchodné centrum

25.03.2017 14:00

Ide o jediné dielo francúzsko-švajčiarskeho architekta v Rusku. Budovu vysokú 30 m postavili 1928-1936, aby sa stala sídlom sovietskeho ministerstva.

Nepoužívať! The Big Bend, New York, mrakodrap

V New Yorku vyrastie najdlhší mrakodrap sveta: Bude mať 1,2 kilometra a tvar U

24.03.2017 14:10

Na manhattanskej 57. ulici, s úchvatným výhľadom na Cetral Park, bude čoskoro tróniť The Big Bend (bend anglicky znamená ohýbať).

oheň, viking, Škótsko,

Pri Trnave horí skládka komunálneho odpadu

26.03.2017 18:49

Požiar skládky komunálneho odpadu na Zavarskej ceste v Trnave už šesť hodín likvidujú trnavskí hasiči.

Minister financií Wolfgang Schäuble

Schäuble: Erdogan napáchal škody, ktoré sa budú naprávať roky

26.03.2017 18:37

Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble vyhlásil, že Recep Tayyip Erdogan svojou rétorikou v spore spôsobuje škody, ktoré bude treba naprávať roky.

Lukašenko, Minsk, Bielorusko

USA a EÚ vyzvali Minsk k oslobodeniu demonštrantov

26.03.2017 17:33

USA vyzvali bieloruský režim, aby oslobodil všetkých zadržaných účastníkov sobotňajších demonštrácií a zaručil občanom slobodu zhromažďovania a slobodu slova.

žena, alkohol, drink, víno, červené, party, oslava, prípitok

Boháči začali investovať do vína

26.03.2017 17:00

Čoraz viac milionárov hľadá alternatívne investičné príležitosti, do ktorých vložia svoje peniaze. Peniaze vkladajú aj do obrazov či drahých vín.