Japonské rýchlovlaky ponúknu cestujúcim aj kúpeľ nôh

11.03.2014 06:00
shinkansen shutterstock
Japonci chcú ponúknuť službu, pri ktorej je zmyslom cesty už samotná jazda vlakom. Autor:

Japonské rýchlovlaky, ktoré ponúkajú pre pohodlie cestujúcich napríklad podnosy s jedlom, salóniky pre líčenie alebo priestory pre prebaľovanie bábätiek, najnovšie umožnia aj kúpeľ nôh.

Podľa agentúry AFP sa tak ale zatiaľ stane len na jednej trase. Neobvyklú službu začne spoločnosť JR East poskytovať od júla na rýchlostnej trati s dĺžkou 148 kilometrov medzi mestom Fukušima a turisticky atraktívnou prefektúrou Jamagata. Rýchlostný vlak šinkansen tu bude vybavený špeciálnym vagónom s dvoma kúpeľmi na nohy s dĺžkou 2,4 metra pozdĺž okien.

„Skúšame ponúknuť službu, pri ktorej je zmyslom cesty už samotná jazda vlakom,“ vysvetlil novinku hovorca železničnej spoločnosti JR East (Východojaponská železničná spoločnosť). Japonské šinkanseny, ktoré prepravujú ľudí v intervaloch podobných metru medzi mnohými japonskými mestami, sú známe svojím pohodlím, presnosťou, čistotou a ochotou personálu. Mnohí zahraniční klienti im ale vyčítajú vysokú cenu. Napríklad jednosmerný lístok z Tokia do Ósaky (550 kilometrov) vyjde na 100 eur.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Japonsko #novinka #šinkansen #rýchlovlak #kúpel nôh
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku