Svätoplukovo námestie v Nitre ožije Vianocami 30. novembra

Vianočné mestečko otvoria na Svätoplukovom námestí v Nitre 30. novembra, informoval o tom agentúru SITA kultúrny referent mesta Pavol Ferčák. Tridsaťjeden stánkov zaplnia predávajúci ponúkajúci vianočný sortiment a občerstvenie do 21. decembra. Atmosféru Vianoc bude tradične dotvárať aj tematická výzdoba a program.

28.11.2014 15:00
nitra, vianoce, Foto:
Vianočná atmosféra v Nitre.
debata

Dominantou námestia bude počas vianočného obdobia 14-metrový strom. Tento 27-ročný smrek rozsvietia v nedeľu 7. decembra po mikulášskej rozprávke Luskáčik alebo Mikulášov dar. Príchod Mikuláša bude sprevádzať veľkolepý mikulášsky ohňostroj. Večer v uliciach mesta zavŕši koncert hercov z Divadla Andreja Bagara v Nitre.

V ďalších dňoch budú obdobie adventu spríjemňovať folklórne súbory, dychová a ľudová hudba, spevácke zbory, country skupiny, džezové a popové zoskupenia a mnoho ďalších. V utorky 9. 12. a 16. 12. a vo štvrtky 11. 12. a 18. 12. je pripravený vianočný program detí z materských a základných škôl. Nielen najmenších zavedú do ríše rozprávok divadelné predstavenia v podaní divadiel Dunajka, JAJA, Harry Teater a Svetielko a tiež premietanie známych animovaných filmov.

Okrem tradičnej rozprávkovej pohody vianočného mestečka priblíži Vianoce viacero ďalších podujatí. V nedeľu 14. decembra to bude Strieborný večer Evy Pavlíkovej v Synagóge a o deň neskôr koncert Čaro Vianoc. Podujatie Svetlo svetu dnes nastalo v Katedrále sa odohrá v Bazilike svätého Emeráma v piatok 26. decembra.

Príchod troch kráľov sa bude oslavovať 6. januára prostredníctvom Trojkráľového koncertu v podaní hudobného zoskupenia Gentlemen Singers v Kostole sv. Ladislava. Veselosť v detských očkách sa budú snažiť vyvolať od 27. do 28. decembra detskí a mládežnícki krasokorčuliari v súťaži o Veľkú cenu Nitry v krasokorčuľovaní. Silvester spestria výbuchy petárd a silvestrovské zábavy, v rámci ktorých na Svätoplukovom námestí vystúpi DJ Martin Mada a nitrianske zoskupenie Itcho Pčelár & Jamestown.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #trhy #Vianoce #zima 2014