Slovensko boduje! V januári nás navštívilo 320 000 turistov - najviac v dejinách

Po rekordnom roku 2015, keď Slovensko navštívilo 4,3 milióna turistov, pokračuje záujem o dovolenku na Slovensku aj na začiatku tohto roka. V januári medziročne narástol počet návštevníkov Slovenska o 31 %, čo celkovo predstavuje 320 000 dovolenkárov. Ide o najlepší januárový výsledok v histórii.

25.03.2016 07:00
debata (16)

Na zvyšovaní návštevnosti sa rovnomerne podieľali domáci aj zahraniční dovolenkári. Pre domácu dovolenku sa rozhodlo 198 000 návštev­níkov (+ 31 %), zo zahraničia prišlo 122 000 turistov (+ 30 %), informoval hovorca Slovenskej agentúry pre cestovný ruch Martin Šebesta.

K nárastu počtu turistov prispeli aj marketingové aktivity Slovenskej agentúry pre cestovný ruch, vrátane účinných a presne cielených reklamných kampaní v televíziách a v on-line prostredí.

Zimné strediská lákali návštevníkov veľmi dobrými lyžiarskymi podmienkami, ťahákom boli aj Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní. Návštevnosť pozitívne ovplyvnilo zlepšujúce sa letecké spojenie na Slovensko, ale aj práca krajských a oblastných organizácií cestovného ruchu či subjektov, ktoré pôsobia v cestovnom ruchu.

Nárast návštevníkov aj z Ruska

„Nárast počtu turistov sme zaznamenali zo všetkých hlavných zdrojových trhov ako Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Nemecko, Rakúsko. Zvlášť potešiteľný po takmer dvoch rokoch poklesu nárast návštevníkov z Ruska. Prispelo k tomu upravenie leteckého spojenia z Moskvy a Petrohradu cez Rigu do Popradu, o čo sa výraznou mierou zaslúžila aj SACR, či spustenie novej priamej leteckej linky z Moskvy do Bratislavy," uviedla Marta Kučerová, generálna riaditeľka SACR.

"Popri veľmi dobrých lyžiarskych podmienkach boli ťahákom Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní, ktoré sme podporovali reklamnými a informačnými aktivitami aj v zahraničí. Viac dovolenkárov evidujeme z krajín západnej Európy – z Talianska, Španielska a z Veľkej Británie. V týchto krajinách sme v minulom roku realizovali reklamné kampane v televíziách a v on-line prostredí cez Google, YouTube a Facebook,“ dodala Kučerová.

Zvýšila sa podľa nej aj návštevnosť zo vzdialených krajín ako Čína, USA či Južná Kórea, kde SACR propaguje Slovensko v spolupráci s krajinami V4.

TOP 9 KRAJÍN PODĽA POČTU NÁVŠTEVNÍKOV (za január 2016)
Krajina Počet návštevníkov
Česká republika 30 200
Poľsko 17 500
Nemecko 10 000
Ukrajina 8 000
Maďarsko 6 500
Rakúsko 5 200
Taliansko 4 600
Rusko 4 100
Veľká Británia 3 700

Zdroj: ŠÚSR, za obdobie január 2016

16 debata chyba
Viac na túto tému: #turisti #Slovensko #cestovný ruch