Najväčší záujem o podporu od BSK bol na projekty pešej a cykloturistiky

Najväčší záujem o poskytnutie príspevku z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu bol na projekty pešej a cyklistickej turistiky, vodáckej turistiky a ekoturizmu, vidieckeho turizmu a agroturizmu či na podporu historického a kultúrneho dedičstva.

26.02.2017 16:00
turistka Foto:
Turistika
debata

Ako ďalej informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, celkovo dostali 62 žiadostí o finančnú podporu, o ktorých rozhodovala odborná komisia.

Žiadať o dotáciu mohli fyzické osoby podnikatelia, obec, mesto alebo mestská časť na území BSK a právnické osoby, ktoré majú sídlo na území BSK a ktoré nie sú založené BSK. Turistické projekty si rozdelia sumu 249 600 eur.

O tom, ktoré projekty dostanú dotáciu z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy, rozhodnú členovia dotačnej komisie BSK a následne poslanci krajského zastupiteľstva 30. marca.

V pondelok 20. februára Rada BSK pre kultúru a umenie uzavrela tiež mesačné hodnotenie 612 žiadostí, ktoré sa uchádzali o dotáciu na podporu kultúry.

Medzi projektmi, ktoré postúpili ďalej, je najviac – 103 žiadostí zameraných na hudbu. Druhý najvyšší počet – 101 žiadostí je venovaných podpore ľudovej kultúry a kultúrno-osvetovej činnosti.

debata chyba
Viac na túto tému: #dotácie #Bratislavský samosprávny kraj #Turistika #BSK
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy