Winter Park Martinky otvorí sezónu aj s novou zjazdovkou

26.11.2010 15:40, aktualizované: 29.11.2010 06:00
Lyžiarske stredisko Martinky
Lyžiarske stredisko Martinky.

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky na Martinských holiach vstupuje do zimnej sezóny 2010-2011 s ďalšími novinkami. Milovníci lyžovania budú môcť prvýkrát plnohodnotne využívať novú rodinnú zjazdovku "Nový Floch".

V stredisku týčiacom sa nad metropolou Turca Martinom, tak pribudne plnohodnotná zjazdovka o dĺžke 1200 metrov. Štart sa nachádza v nadmorskej výške 1375 m so stredneťažkým úvodným profilom a širokým oddychovým dojazdom k údolnej stanici šesťsedačky.

Využili sme priestor, ktorý nám vznikol pri výstavbe novej šesťsedačky a tak sme veľkú väčšinu novej zjadzovky umiestnili do priestoru pod lanovkou, čo určite zatraktívni a spríjemní jazdu lanovkou na kopec, ako aj lyžovačku smerom dolu", hovorí Ing. Juraj Balucha, manažér Winter Park Martinky.

Minulú sezónu mohli návštevníci využívať len úvodnú tretinu spomínaného lyžiarskeho svahu, no nevyhnutné terénne úpravy počas leta spojené s vyrovnávaním profilu a potrebným rozšírením zjazdovky, tak zvýšili kapacitu svahov Winter Park Martinky do sezóny 2010 / 2011.

Viac priestoru pre snowboardistov

Druhá polovica Nového Flocha s nadštandardnou šírkou vytvorí nové možnosti aj pre vyznavačov jazdy na jednej doske.

„Umelo sme vytvorili prekážky a skoky pre snowboard park čím v zime odpadne prácne navážanie snehu za účelom stavby parku“, opisuje ústretové krorky smerom k snowboardistom manažér strediska Ing. Juraj Balucha. Najväčšie a najvyššie položené lyžiarske stredisko v Turčianskej kotline – Winter Park Martinky na Martinských holiach sa tak môže pochváliť už druhým snowboardparkom v stredisku.

Sezónu vo Winter Parku Martinky plánujú otvoriť začiatkom decembra, pri vhodných klimatických podmienkach pre umelé zasnežovanie sú rozhodnutí spustiť sezónu aj skôr. K novinkám sezóny 2010–2011 patrí napríklad aj najvyššie položený ApreSki bufet v stredisku v nadmorskej výške 1380 m n.m. so slnečnou terasou s výhľadom na celú Turčiansku kotlinu.

Skipas TURIEC

Najväčšie a najvyššie položené lyžiarske stredisko v Turčianskej kotline – Winter Park Martinky na Martinských holiach aj túto sezónu ponúka regionálny skipas Turiec. Tento skipas je prvým produktom klastra Turiec – združenia subjektov podnikajúcich v turistickom ruchu v Turci. Členmi tohto klastra sú všetky lyžiarske strediská v regióne. Skipas Turiec je platný v strediskách Winter Park Martinky na Martinských holiach, v Jasenskej doline a v Snowlande Valča.

"Návštevníkom Turca a blízkeho okolia ponúkame jedinečnú možnosť stráviť v regióne nezabudnuteľné chvíle vo všetkých lyžiarskych strediskách na jeden skipas. Strediská sú sústredené v jednej kotline, návštevník nestratí voľný čas zbytočným cestovaním. Je len na ňom, ktorý stredisko si ktorý deň vyberie. Našou snahou je na tento skipas naviazať aj iné typy služieb a ďalšie zľavy, aby vznikol jeden komplexný produkt v turistickom ruchu v Turci. ", konštatuje manažér Winter Park Martinky Ing. Juraj Balucha. Na skipas sú naviazané aj zľavy na vstupné do Spa & Aquaparku Turčianske Teplice.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku