Detský Silvester na železnici v Košiciach bude aj v tomto roku

29.12.2017 13:00

Občianske združenie Detská železnica Košice pripravila aj tento rok Detský Silvester. Ako informovala Zuzana Lehotská zo združenia, podujatie sa uskutoční deň pred Silvestrom na „veľkej“ železnici.

Zraz účastníkov je na košickej hlavnej stanici v sobotu 30. decembra o 9:30. „Po prvýkrát ponúkame Košičanom možnosť previezť sa trasou, ktorou sa bežne neodvezú – tzv. košickým trianglom, a to z Košíc do Hanisky pri Košiciach a odtiaľ úvraťou do Krásnej nad Hornádom,“ povedala Lehotská.

Vozne budú napojené na obnovený motorový rušeň T 212.6100, ktorý je ďalšou akvizíciou Detskej železnice Košice. Nadšenci ho opravovali od leta aj vďaka grantu z Ministerstva financií SR. „Zatiaľ nemá meno, azda po tejto jazde budeme múdrejší,“ prezradil predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice Ľubomír Lehotský.

V Krásnej nad Hornádom účastníci jazdu prerušia. Organizátori pre nich pripravili prechádzku do tamojšieho kaštieľa, kde pre cestujúcich pripravili prehliadku spojenú s vystúpením historických šermiarov, tvorivé dielne či ochutnávku medu. Chýbať nebude kapustnica ani poludňajší detský „silvestrovský“ ohňostroj.

„Príchod do Košíc je naplánovaný na 13:10, ale čas sa môže posunúť. Snahou je ukázať Košičanom miesta, kam sa bežne vlakmi nemajú možnosť dostať, a tiež to, že predposledný deň v roku sa dá stráviť vonku a aktívne,“ dodal Lehotský k programu poslednej tohtoročnej jazdy, ktorá sa uskutoční najmä vďaka podpore Fondu zdravia mesta Košice a Železničnej spoločnosti Slovensko.

#Silvester #Košice #Detská železnica Košice
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk