Filmár a fotograf Tomáš Hulík odporúča dovolenku na Gemeri

, 09.07.2018 14:15

V týchto dňoch spolu s kolegom beháme po celom Slovensku, lebo pripravujeme dokumentárny film s pracovným názvom Štyri strany Slovenska.

Boli sme napríklad pri románskej rotunde v Šiveticiach.

Keby som mal niekomu odporučiť nádherný kus kraja, tak to určite bude Gemer. Hoci nie je celkom prispôsobený pre turistov, ľudia, ktorí majú radi históriu a architektúru, si tu určite prídu na svoje v podobe gotických maľovaných kostolov či románskych rotúnd.

Je tu aj veľa skvelej, relatívne zachovanej prírody, aj keď sa, bohužiaľ, už aj tu vyskytujú v našich lesoch šialené holoruby.

Gemer je však rozhodne zaujímavý – nachádza sa tu i Muránska planina a kaštieľ Betliar, neďaleko Ochtinská aragonitová jaskyňa…

Mám rád i okolie Bratislavy. Keď som tam, veľa času trávim v okolí rieky Moravy, kde som pred rokmi nakrútil dokumentárny film s poetickým názvom Hulík a jeho bobry.

Chodím aj na Devínske jazero. Vyhľadávam totiž skôr miesta, kde je to pokojnejšie, kde nie je veľa ľudí.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Leto s Pravdou
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku