Top 10 krajín, ktoré zažijú v roku 2019 najväčší nával turistov

, 05.02.2019 07:00

Lacné letenky, výhodné spojenia, stále sa rozširujúca ponuka kvalitného a dostupného hotelového bývania, ale aj internet - blogy, sociálne siete a odporúčania známych. To všetko ovplyvňuje chuť turistov objavovať nové a nové krajiny.

Do popredia sa dostáva exotika, cestovateľov lákajú vzdialené krajiny s odlišnou kultúrou a prírodou úplne odlišnou ako tá, na ktorú sme zvyknutí doma.

Svoje pevné miesto si však naďalej udržiavajú aj klasické turistické destinácie ako Nemecko, Británia, Španielsko či USA. Stálice ťažia z pestrej palety architektúry, možností relaxu pri mori aj ponuky turistiky.

Portál Big 7 zostavil rebríček desiatich najnavštevova­nejších miest, ktoré budú tento rok zaručene praskať vo švíkoch.

Je už len na vás, či sa dáte, rovnako ako milióny ďalších, zlákať ich vnadami, alebo sa im širokým oblúkom vyhnete a zamierite do tichších a nenápadnejších destinácií.

10. Thajsko – 35,4 milióna návštevníkov ročne

Piesočné pláže, vynikajúca kuchyňa a priateľskí miestni. To všetko robí z Thajska jednu z najnavštevo­vanejších krajín sveta rok čo rok. Nazývajú ju „krajinou 1000 úsmevov“ a za šťastím sem skutočne prichádza čoraz viac turistov.

Thajsko
Thajsko Autor: SHUTTERSTOCK

9. Nemecko – 37,5 milióna

obrovská krajina má turistom čo ponúknuť a je tu toho okrem Berlína a Mníchova omnoho viac. Moderné veľkomestá, historické usadlosti, stredoveké hrady, husté lesy, Alpy, more…

Nemecký Bundestag v Berlíne
Nemecký Bundestag v Berlíne Autor: SHUTTERSTOCK

8. Turecko – 37,6 milióna

Turecko bolo vždy križovatkou medzi Východom a Západom a priťahuje turistov k piesočnatým plážam, mohutným pohoriam a veľkým rušným mestám plným histórie.

Pamukkale v Turecku
Pamukkale v Turecku Autor: SHUTTERSTOCK

7. Spojené kráľovstvo – 37,7 milióna

Británia má na turistickej mape svoje pevné miesto, a to najmä vďaka veľkolepému Londýnu, ktorý je hnacou silou cestovného ruchy celej krajiny. Návštevníkov láka najmä kráľovská rodina, kultúra, múzeá, športové vyžitie, ale aj pestrá zelená krajina a členité pobrežie.

Británia
Británia Autor: SITA/AP, Lynne Cameron

6. Mexiko – 39,3 milióna

Niektoré z najkrajších pláží sveta, vychýrené mexické jedlo, priaznivé ceny – to sú ingrediencie, ktoré si krajina namiešala, aby sa dostala do top desiatky.

Mexiko
Mexiko Autor: SHUTTERSTOCK

5. Taliansko – 58,3 milióna

Je niečo na Taliansku, čo sa nedá milovať? Bohaté dejiny, ohromujúca architektúra, delikátne jedlo aj víno, úchvatná prírodná scenéria – od veľhôr na severe po každučkú jednu pláž okolo celej krajiny, temperamentní a srdeční obyvatelia.

Friuli, Taliansko
Friuli, Taliansko Autor: SHUTTERSTOCK

4. Čína – 60,7 milióna

Čínski turisti najviac cestujú po svete, ale obrovský je aj príliv cestovateľov do ich krajiny. Obrovské územie je pestré ako sám svet – návštevníci tu nájdu všetko od moderných a technológiami nabitých veľkomiest po vidiek s tradičným životom.

Veľký čínsky múr
Veľký čínsky múr Autor: SHUTTERSTOCK

3. USA – 76,9 milióna

Obrovská krajina je snom mnohých cestovateľov, precestovať ju krížom-krážom je zážitkom na celý život. USA ponúkajú 50 rôznych štátov, z ktorých každý má svoju identitu, svoje zaujímavosti a unikátne lákadlá.

Mount Rushmore
Mount Rushmore Autor: SHUTTERSTOCK

2. Španielsko – 81,8 milióna

Španieli sú si veľmi dobre vedomí nádhery svojej krajiny a cestovný ruch vždy považovali za kľúčovú súčasť svojej ekonomiky. Slávne mestá plné známych budov v kombinácii s nádhernými plážami a horami robia z krajiny na Pyrenejskom polostrove magnet na turistov.

Playa de ses Illetes, Formentera, Španielsko.
Playa de ses Illetes, Formentera, Španielsko. Autor: SHUTTERSTOCK

1. Francúzsko – 86,9 miliónov

Krajina galského kohúta je najnavštevovanejšou destináciou sveta a nie je ťažké uhádnuť, prečo. Pravdepodobne najlepšie jedlo na svete, história, skvelé lyžiarske strediská, nedotknuté, ale aj výborne vybavené pláže a najromantickejšia reč – to je dokonalý mix, ktorý priťahuje návštevníkov z celej planéty.

Color Run v Paríži.
Color Run v Paríži. Autor: SITA/AP, Thibault Camus

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#cestovný ruch #turizmus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku